Ruszają w trasę

Już w najbliższy weekend, na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Sibiu w Rumunii, będzie można zobaczyć spektakl "Ślepcy" Teatru KTO.

KTO po raz drugi weźmie udział w tym wielkim święcie teatru, którego celem jest prezentacja najwybitniejszych spektakli teatralnych z całego świata.

Następnie pod koniec czerwca, artyści odwiedzą Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Archangielsku. Podczas białych nocy zaprezentują spektakl "Ślepcy", a także dwa przedstawienia "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać".

Po zakończonym festiwalu 27.ULICA, organizowanym przez Teatr KTO, zespół pojedzie do Kolonii, żeby otworzyć Lato Teatralne spektaklem "Ślepcy". Planowany jest także występ na polskim festiwalu - Wertep, gdzie zostania pokazana sztuka "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać".

We wrześniu, zaraz po premierze spektaklu "Bławatki", KTO zainauguruje Festiwal Teatralny w Tarredze - Fira Tarrega 2014. Podczas tego, jednego z najważniejszych europejskich festiwali sztuki ulicznej, aż trzykrotnie zostanie pokazany spektakl "Ślepcy". Warte podkreślenia jest to, że Teatr KTO wystąpi jako jeden z pierwszych punktów programu podczas tego głośnego wydarzenia.

W październiku zespół zakończy okres wyjazdowy podróżą do Meksyku na festiwal teatralny w Zacatecas.(-) (-)
Materiał Teatru
4 czerwca 2014