"Skarpetki..." na żywo

Spektakl "Skarpetki, opus 124" w reżyserii Macieja Englerta, z udziałem Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka, będzie kolejnym spektaklem z cyklu Teatr TV na żywo; zostanie wyemitowany 27 lutego na antenie TVP1, w TVP HD i w internecie.

Po ubiegłorocznym sukcesie "Boskiej" będzie to drugi spektakl w cyklu Teatr Telewizji na żywo. Przedstawienie "Boska" z Krystyną Jandą w roli głównej, reżyserowane przez Andrzeja Domalika, spotkało się w październiku 2011 r. z ogromnym zainteresowaniem widzów i internautów. Przed telewizorami zasiadło 2 mln 776 tys. osób (dane TNS OBOP). Była to największa widownia Teatru Telewizji od początku 2000 roku. Spektakl oglądał co piąty Polak mający w tym czasie włączony telewizor.

Spektakl "Skarpetki, opus 124", który 27 lutego obejrzą także widzowie w studiu, będzie równolegle emitowany na antenie TVP1 oraz w TVP HD. Widzów TVP czeka dodatkowa atrakcja - podczas transmisji ma zostać wprowadzone rozwiązanie Picture In Picture, które umożliwi "podglądanie" części spektaklu z drugiej kamery.

Podobnie jak w przypadku "Boskiej", Telewizja Polska przygotowała ofertę dla widzów oglądających spektakl przez internet. Na stronie skarpetki.tvp.pl publiczność będzie miała możliwość "zmiany" miejsca na wirtualnej widowni. Do wyboru będą różne widoki z czterech kamer. Internauci, którzy dysponują łączem o przepustowości powyżej 4 Mbps, wszystkie obrazy będą mogli podglądać na jednym ekranie jednocześnie.

"Skarpetki, opus 124" to historia dwóch aktorów o różnych rodowodach scenicznych i silnych osobowościach, którzy mają już za sobą chwile największej sławy. Podejmują oni próbę powrotu na scenę. Przygotowują spektakl słowno-muzyczny według scenariusza napisanego przez jednego z nich, co z racji skrajnie różnych charakterów i doświadczeń życiowych bohaterów nie może się odbyć bez zgrzytów i zabawnych konfliktów.

Spektakl "Skarpetki, opus 124" w reżyserii Macieja Englerta, z repertuaru stołecznego Teatru Współczesnego, został uznany przez publiczność za najlepszy spektakl podczas Polkowickich Dni Teatru. Piotr Fronczewski został uhonorowany w kategorii najlepszy aktor. Publiczność nagrodziła także Macieja Englerta w kategorii najlepszy reżyser.(-)
PAP
22 lutego 2012