Skomplikowana kobieca natura

25 stycznia o g. 17 i 26 stycznia o g. 19 zapraszamy na przedstawienie "Lady Wa-Wa". Twórcą spektaklu jest Duet Artystyczny ME/ST - Magdalena Englemajer i Szymon Turkiewicz.

"Lady Wa-Wa" to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej.

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, były wywiady z paniami, prowadzone na warszawskim Śródmieściu, ale także energia miasta, która bezpośrednio przekłada się na stan emocjonalny jego mieszkańców.

"Lady Wa-Wa" to teatr jednej aktorki. Magdalena Engelmajer tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata.

Ważną rolę odgrywa tu ciało aktorki, jej fizyczność oraz muzyka, która wraz z odpowiednio przetworzonymi odgłosami, tworzy unikalny, słowno-muzyczny mikrokosmos, wciągający widza swoją niejednoznaczną poetyką.

W trakcie pracy nad projektem, twórcy inspirowali się techniką stosowaną przez kompozytorów muzycznych, zwaną aleatoryzmem kontrolowanym. Technika ta, wprowadza do dzieła muzycznego element przypadku, jednak pod ścisłą kontrolą kompozytora. Przeniesienie jej na grunt teatru, polega na łączeniu krótkich fragmentów złożonych ze słów, muzyki oraz dźwięków sonorystycznych w jedną całość, która oscylując wokół tematu kobiecości, zaskakuje widzów nieprzewidywalnym połączeniem scen o skrajnym ładunku emocjonalnym.

Twórcami spektaklu "Lady Wa-Wa" jest Duet Artystyczny ME/ST - Magdalena Englemajer i Szymon Turkiewicz .

Próby do monodramu "Lady Wa-Wa" były dla twórców ME/ST nowym wyzwaniem. Aby opisać subtelne stany emocjonalne, poruszyć często intymne tematy kobiece, artyści zgłębili historię światowej sztuki performatywnej, która komunikuje się z widzem poprzez różne formy wyrazu.

"Lady Wa-Wa" jest zwieńczeniem projektu stypendialnego Miasta Stołecznego Warszawy, dzielnicy Śródmieście, który Magdalena Engelmajer realizowała przez cały rok 2013.

"Lady Wa-Wa"

INSCENIZACJA

Duet Artystyczny ME/ST (Magdalena Engelmajer, Szymon Turkiewicz).

TEATR ME/ST zaprasza na spektakl:

"LADY Wa-Wa"

Miejsce: Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie

Rezerwacja biletów: rezerwacja.bilet@gmail.com

Cena: 50 zł - W przedsprzedaży, ceny o połowę niższe

Informacje pod nr: 791473063(-)
Materiał Teatru
24 stycznia 2015
Spektakle
Lady Wa-Wa