Słuchajcie w radiu!

W najbliższą niedzielę, 8 marca, Program 2 zaprasza na radiową adaptację spektaklu "Antyhona". Początek słuchowiska w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur o godz. 21.30.

Antyczna tragedia w podlaskim miasteczku - tak przedstawia się fabuła słuchowiska "Antyhona". Spektakl miał swoją premierę w Krynkach na pograniczu polsko-białoruskim w 2013 roku. Autorka scenariusza, Dana Łukasińska, historię antycznej Antygony przepisała na nowo, nawiązując do historii "prostowania" granic polsko-radzieckich w 1947 r. Bohaterką słuchowiska jest Teresa Nikor, która, jak Antygona, w pojedynkę wystąpiła przeciwko nepotycznej rodzinie, niezamierzającej utracić wpływu na lokalną władzę. W słuchowisku przeplatają się wątki antyczne i współczesne, oba kończą się tragicznie. Fatum ziszcza się nie tylko w Tebach, ale i w Krynkach.

"Antyhona" - Dana Łukasińska. Obsada: Antyhona/Teresa Nikor - Marta Ledwoń, Ismena /Ksenia Nikor - Agnieszka Możejko, Kreon /Szymon Niszkind - Sławomir Orzechowski, Eurydyka - Teresa Budzisz Krzyżanowska, Polinik /Andrzej Nikor - Piotr Szekowski, Eteokles /Jerzy Nikor - Mateusz Witczuk, Hajmon /Mojsze Niszkind - Paweł Ciołkosz, Tyrezjasz /Kapłan - Sasza Malčana (aktor Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały z Mińska), Koryfeusz /Politruk - Grzegorz Falkowski. Muzyka: Michał Jacaszek. Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska. Reżyseria: Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Audycja zostanie nadana w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II, zrealizowanego techniką wielokanałową. Słuchacze Polskiego Radia dysponujący zestawem kina domowego z odbiornikiem FM z włączonym dekoderem odbioru Dolby Pro Logic II będą mieli możliwość w pełni doświadczyć przestrzennych wrażeń estetycznych. Pozostali wysłuchają produkcji w dotychczasowej jakości dźwięku.

Dwójka zaprasza 8 marca w godzinach 21.30-22.30.(-)
Materiał Teatru
6 marca 2015
Spektakle
Antyhona