Spektakl oparty na twórczości Władysława Broniewskiego

Na scenę Teatru Muzycznego wraca monodram poetycko-muzyczny "Bar pod zdechłym psem". Spektakle w piwnicy Pałacu Dąmbskich będzie można obejrzeć 28 lutego i 1 marca o godz. 19.

"Bar pod zdechłym psem" to monodram poetycki Dariusza Bereskiego z częściowo śpiewanymi wierszami Władysława Broniewskiego według scenariusza Krzysztofa Kolbergera. Spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego swoją premierę miał 7 stycznia 2014 w warszawskim Teatrze Kamienica. Na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu gości od 16 stycznia tego roku.

"Bar pod zdechłym psem" to rzecz o mocy i niemocy twórczej, zawieszeniu miedzy miłością i jej brakiem, biesach popychających do samobójstwa. Jest opowieścią o walce bohatera - poety, z własnymi słabościami, w tym z niszczącą go chorobą alkoholową. Fabuła spektaklu, opartego na twórczości Władysława Broniewskiego, opowiadana jest wierszami i muzyką, którą do liryki Broniewskiego skomponował sam Włodzimierz Nahorny. Aranżacje muzyczne do toruńskiej premiery przygotował Michał Hajduczenia.

W rolę borykającego się z samotnością i cierpieniem artysty wcielił się Dariusz Bereski, kojarzony przez widzów Teatru Muzycznego z postacią Machiavellego (musical Machiavelli). Bereski zachował kolejność i strukturę całego materiału, ale dodał do niego krótkie fragmenty prozy, wykorzystując "Pamiętniki Władysława Broniewskiego 1918-1922".

Bilety w cenie 30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2015