Spotkania nie tylko z Kiepurą

Od 12 do 19 sierpnia, to łącznie ponad 30 imprez - z czego większość dostępna bez biletów. Te obowiązują jedynie na osiem koncertów wieczornych w sali Pijalni Głównej. Ogółem wystąpi blisko 500 śpiewaków i muzyków.

Dla miłośników opery to m.in. koncert inauguracyjny "Aria dla Krynicy", z udziałem Polaków znanych ze scen świata: Agnieszki Wolskiej, Edyty Kulczak, Alexandra Pinderaka, Wojciecha Śmiłka, Marcina Bronikowskiego. Zabrzmi muzyka Belliniego, Donizettiego, Pucciniego, Rossiniego, Verdiego. To także - "Xerxes" Haendla, pierwsza na tym festiwalu opera barokowa i to z udziałem instrumentów z epoki. Widowisko powstało w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dla miłośników patrona festiwalu - koncert "Świat w hołdzie Janowi Kiepurze", podczas którego przeboje z oper i operetek - w tym te, które wykonywał sam Kiepura - przedstawią śpiewacy z Korei i Japonii. Solistom towarzyszyć będzie Chór Polskiego Radia oraz jedna z najlepszych polskich orkiestr, Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Aurelio Canonici. Ponadto - codzienne, o godz. 18.45, koncerty przy muszli koncertowej - "Uśmiechnij się z Kiepurą", przywołujące Mistrza Jana i Martę Eggerth.

"Zakochani w operetce" odnajdą ulubione arie, duety i ansamble w koncercie pod takim właśnie tytułem. Wśród solistów Katarzyna Mackiewicz - gwiazda Teatru Komedii Muzycznej w St. Petersburgu.

Osiem dni i codziennie co najmniej trzy spotkania z muzyką.(WAK)
Dziennik Polski
27 lipca 2017