Spotkanie z Michałem Zadarą

Odnosi sukcesy dzięki swej pracowitości, talentowi i skromności. Jego łódzki Hotel Savoy został wybrany najbardziej elektryzującym wydarzeniem roku 2012, jego wrocławskie "Dziady" widzowie oklaskują na stojąco. Często sięga po polską klasykę. W Nowym spotka się z widzami po sobotnim przedstawieniu "Wszyscy byli odwróceni".

Michał Zadara - najzdolniejszy reżyser średniego pokolenia ponownie w naszym Teatrze. Zapraszamy 8 marca o godz. 19.00 do Dużej Sali na spektakl i spotkanie z jego twórcami.

O tym, że warto go słuchać i oglądać jego spektakle świadczy chociażby rozmowa z Dorotą Wodecką, której mówi: "To nie jest żaden margines, tylko reprezentacja dużej części społeczeństwa, która nie umie sobie poradzić ze zjawiskiem, jakim jest sztuka czy inscenizacja klasyki w teatrze. I to nie jest ich wina. Takich ludzi będzie przybywać, jeśli rząd i autorzy szkolnych programów nie potraktują poważnie wiedzy, jaką daje wychowanie w kulturze, dopóki nie zrozumieją, że człowiek, którego nauczymy na lekcjach wypełnić wniosek o kredyt, nie będzie umiał przeczytać Odyseję Homera, ale ten, który przeczyta Odyseję Homera, będzie umiał wypełnić wniosek o kredyt".(-) (-)
Materiał Teatru
4 marca 2014
Portrety
Michał Zadara