Studenci na scene

Dwa spektakle: "Julia i Romeo" oraz "Białe noce" zagrają zespoły studenckie. Jesteśmy otwarci na partnerstwa informacyjne, chętnie przygotujemy teksty lub wywiady z aktorami czy dyrektorem teatru.

Teatr Druga Strefa
Studenci na scene

16 maja, wt.
Białe noce | Studenci na scenę
19:00-20:10

Spektakl na motywach kultowego opowiadania Fiodora Dostojewskiego przedstawiający historię ponadczasową. Studium charakterów dwojga młodych ludzi, spotykających się przez cztery noce na petersburskich bulwarach, stanowi zaskakująco trafne odbicie współczesności. Na pierwszy rzut oka wydaje się stereotypową historią miłosną, jednak daleko jej do banału, a z każdą minutą ujawnia coraz więcej detali i zawiłości historii obojga bohaterów.

Reżyseria i scenografia - Jerzy Łazewski
Asystent reżysera - Maja Kaczyńska
Muzyka - Przemysław Bawół
Kostiumy - Agnieszka Jelonkiewicz
Produkcja - Paulina Burgiel

Występują: Marta Zajder, Dymitr Hryciuk, Katarzyna Duk, Przemysław Bawół, Kaja Maciejewska, Paweł Pawlak, Agnieszka Mroczkowska, Mateusz Zagórski, Kornela Bagińska, Tadeusz Furykiewicz

22, 23 maja, pon., wt.
Julia i Romeo | Studenci na scenę
19:00-20:45

Jeden z najczęściej adaptowanych dramatów na świecie, tym razem ożywiony w nieco zmienionej formie. Niewidomi od dziecka młodzi kochankowie, Julia i Romeo, próbują burzyć mury dzielące ich dwa zwaśnione rody i poddają się wzajemnemu procesowi ślepego zakochania się na przekór wszystkiemu oraz wszystkim, płacąc przy tym najwyższą cenę – nie śmierci, lecz próby uśmiercenia miłości w sobie samych. Czy uda im się przetrwać ze sobą nawzajem, a przede wszystkim z własnym odbiciem? Tego właśnie widzowie będą mogli doświadczyć wraz z ikonicznymi bohaterami, wchodząc w ich niesamowicie romantyczny i poetycki świat miłości.

Przekład – Stanisław Barańczak
Reżyseria i dramaturgia – Jan Orszulak
Scenografia i kostiumy – Julia Przyłucka, Julia Zubka
Choreografia – Patrycja Żelazna
Asystent reżysera – Jędrzej Rumak
Kierownik produkcji – Weronika Zielińska
Grafika – Marta Stachowiak
PR – Magdalena Bródka, Paulina Skiba, Weronika ZielińskaAnastazja Charitonowa
Materiał Teatru
13 maja 2023
Portrety
Jan Orszulak