Studenci UM zaśpiewają w Warszawskiej Operze Kameralnej

Studentki i absolwentki Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina pod opieką ad. dr Joanny Janucik podjęły realizację opery "Siostra Angelica", która stanowi jedną z piękniejszych oper włoskiego kompozytora okresu weryzmu - Giacoma Pucciniego.

Przedstawienie opowiada o tragicznym losie zamkniętej w zakładzie dla obłąkanych sióstr zakonnych młodej dziewczyny wywodzącej się z włoskiej arystokracji; rodzina w ten sposób karze ją za grzech młodości - wydanie na świat syna z nieprawego łoża.

Pierwszą wersję "Suor Angelica" Maria Gabriella Munari przygotowała ze swoimi studentkami w Conservatorio di Musica Francesco Venezze w Rovigo. Następnie dzięki zaangażowaniu prof. Barbary Halskiej i ad. Jolanty Janucik spektakl został przedstawiony polskiej publiczności w Nowym Sączu i Krynicy, podczas Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej. Nowa wersja reżyserska jednoaktówki Pucciniego powstała we współpracy M.G. Munari z Przemysławem Klonowskim i miała swoją premierę 17 lutego 2013 roku w Sali Koncertowej UMFC w Warszawie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i indywidualnym staraniom młodzieży biorącej udział w projekcie odbyło się dotychczas pięć entuzjastycznie przyjętych przedstawień. Realizacja w Warszawskiej Operze Kameralnej stanowi pierwszą z towarzyszeniem orkiestry i daje młodym artystom możliwość debiutu na zawodowej scenie.

25 i 26 października g. 19 - Warszawska Opera Kameralna

Giacomo Puccini (1858-1924)

"Suor Angelica"

opera w jednym akcie

Libretto

Giovacchino Forzano

Opracowanie muzyczne - Piotr Wróbel

Reżyseria - Maria Gabriella Munari (Włochy)

II Reżyser - Przemysław Klonowski

Opieka wokalna i merytoryczna - Jolanta Janucik

Wykonawcy

Studentki i absolwentki Wydziału Wokalnego

Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie

Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej

Dyrygent

Marta KosielskaJolanta Janucik
Materiał Opery
24 października 2013