Sukces Morfiny

Sukces na 55. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Trzy nagrody festiwalu dla Teatru Śląskiego: Grand Prix Festiwalu Sztuki Aktorskiej dla naszego zespołu za kreacje w „Morfinie" oraz wyróżnienia dla Viloletty Smolińskiej oraz Pawła Smagały.

„Morfina" wg prozy Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak najlepszym spektaklem 55. Kaliskich Spotkań Teatralnych, jednego z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Po zobaczeniu siedmiu spektakli konkursowych (swoje przedstawienia pokazywał m.in. Teatr Polski z Bydgoszczy czy Teatr Polski z Wrocławia ) jury zdecydowało, że po raz kolejny Grand Prix Festiwalu Sztuki Aktorskiej trafiło nie do jednego aktora, a do zespołu. Uznano, że najlepsze role przygotowali aktorzy Teatru Śląskiego w „Morfinie", którą wyreżyserowała Ewelina Marciniak.

Wśród nagrodzonych osób Główną Nagrodę Aktorską otrzymał także Paweł Smagała (odtwórca głównej roli Konstantego w „Morfinie"), a Violetta Smolińska odbierała nagrodę im. Jacka Woszczerowicza ufundowaną przez ZASP za kreację kilku postaci w „Morfinie": rola Matki, Czesławowej Paszkowskiej, Łubieńskiej.

Za kilka dni, 26 maja, spektakl pokażemy po raz kolejny festiwalowej publiczności, tym razem w Toruniu. O główną nagrodę 3. Pierwszego Kontaktu - Festiwalu Debiutantów walczyć będzie Aleksandra Fielek, której rola w „Morfinie" jest scenicznym debiutem.Aleksandra Czapla-Olislo
Materiał Teatru
25 maja 2015
Spektakle
Morfina