Sylwestrowe niespodzianki dla dzieci

Nie tylko dorośli uczczą Nowy Rok. Pobawić się też będą mogli najmłodsi. Ofertę sylwestrową przygotował dla nich Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Dzieci świętować będą dzień wcześniej, bo już trzydziestego grudnia. Teatralny zespół zaprasza ich na sylwestrowe przedstawienie i wspólne zabawy z atrakcjami i nagrodami.

Świętowanie sylwestrowe rozpocznie przedstawienie "Dudi bez piórka", które wpisuje się zimową aurę wokół nas. Spektakl rozpoczyna się piosenką o zbliżającej się... jesieni. To pora, kiedy ptaki odlatują do ciepłych krajów. Na scenie pojawia się mała kaczuszka Dudi, która przed wylotem chce pożegnać się ze swym przyjacielem, Króliczkiem. Nagle zjawia się lis, który atakuje oboje. Dudi ratuje Króliczka, ale sama zostaje ranna traci pióro. Nie będzie więc mogła odlecieć wraz z innymi ptakami. Spędzi zimę, która jest trudnem i niebezpiecznem okresem dla małej kaczuszki, samotnie pływającej po jeziorze.

- W historii o małej Dudi, która nagle musi się zmierzyć z samodzielnością, reżyser zaproponował świat bliski małym widzom zarówno poprzez wybór głównych bohaterów - małych zwierząt, jak i sposób prowadzenia teatralnej narracji, w której nad słowem dominują działanie i interakcje między postaciami. Scenograf Pavel Hubicka zaproponował przestrzeń uruchamiającą metaforyczne myślenie i zabawę formą teatralną, wywiedzioną z poetyki surrealizmu. Bohaterów określa kostium i przypisana im lalka albo, na zasadzie skrótu, charakterystyczny element - mówi Marzenna Wiśniewska, kierownik literacki Teatru Baj Pomorski.

Po przedstawieniu, wśród wystrzałów kolorowych rac, odbędą gry, zabawy i wspólne pląsy w korowodzie z aktorami na scenie i we foyer. Na dzieci czekają też inne niespodzianki oraz nagrody.

- Na ten wesoły sylwestrowy czas zachęcamy dzieci do przebrania się w wymyślne stroje i karnawałowe przebrania - dodaje Marzenna Wiśniewska. "Bajkowy Sylwester" w teatrze "Baj Pomorski" odbędzie się w czwartek (30 grudnia), początek o godzinie 16.30. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci od 3 lat. Cena biletu na przedstawienie połączone z balem sylwestrowym wynosi 25 zł. (nie ma biletów ulgowych).Anna Krzesińska
Nowości
30 grudnia 2010
Spektakle
Dudi bez piórka