Sylwestrowe propozycje Teatru Śląskiego

W środę na żywo odbędzie się transmisja koncertu piosenek Ewy Demarczyk, zaś w sylwestra każdy teatroman będzie mieć dostęp do trzech spektakli online.
- Zapraszamy na kolejne wydarzenie online transmitowane z Dużej Sceny.


Zasiądźcie w swoich domach 30 grudnia w środę i od 19 posłuchajcie nowych interpretacji słynnych piosnek, które wykonywała Ewa Demarczyk - zaprasza Teatr Śląskim.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=yqpe2KYN7GE&feature=youtu.be

Mówiono o niej, że jest Czarnym Aniołem. Po lokalnym sukcesie (jeszcze w 1962 wygrała "Karuzelą z Madonnami" 1. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie) przyszedł czas na objawienie ogólnopolskie. Nie trzeba było na nie długo czekać. Po podbiciu Krakowa, Ewa Demarczyk podbiła całą Polskę brawurowym występem na 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, śpiewając "Taki Pejzaż" i "Czarne Anioły". W Opolu nie miała sobie równych.

W czasie rosnącej popularności big beatu pojawiła się na scenie w repertuarze ambitnym, trudnym i niebanalnym, a jednocześnie - niepokornym, ciemnym, ostrym. Dawała publiczności to, czego polski rock nie będzie jeszcze w stanie dać: artystyczną niezależność, wyrafinowane połączenie szczerej, bezpośredniej emocjonalności i dopracowanego w najdrobniejszych gęstwach artystycznego wyrazu.

Artystka odeszła w sierpniu 2020 r. Na scenie Teatru Śląskiego jej największe utwory zaśpiewają: Klara Broda, Dorota Chaniecka, Karina Grabowska, Anna Lemieszek, Barbara Lubos, Agnieszka Radzikowska, Kamil Franczak (gościnnie), Antoni Gryzik, Wiesław Kupczak oraz Arkadiusz Machel.

Reżyserem jest Robert Talarczyk, a Ewa Zug objęła kierownictwo muzyczne.

Transmisję koncertu będzie można bezpłatnie oglądać na kanale YouTube Teatru Śląskiego 30 grudnia o godzinie 19.00. Link do wydarzenia podany zostanie w dniu koncertu w mediach społecznościowych teatru.

Producentem transmisji jest Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Sylwester z teatrem

Ostatniego dnia 2020 roku Teatr Śląski udostępni swoim widzom 3 spektakle online (między godziną 18 w Sylwestra a 6 rano w Nowym Roku).

Do wyboru są: kultowa „Piąta strona świata" w reżyserii Roberta Talarczyka z główną rolą Dariusza Chojnackiego; komedia „Jakobi i Leidental" w reżyserii Joanny Zdrady oraz „Iwona, Księżniczka Burgunda" – wielkoobsadowa sztuka z Dużej Sceny z rolą Agnieszki Radzikowskiej jako Iwony.

Linki do spektakli:

PIĄTA STRONA ŚWIATA
https://youtu.be/r4S_IveRe0I

JAKOBI I LEIDENTAL
https://youtu.be/lIUkRCS_BHM

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
https://youtu.be/1LoRFgVpnao(-) (-)
Materiał Teatru
30 grudnia 2020