Szansa dla młodych i literacko uzdolnionych

Ogłoszono nabór do 2. edycji ogólopolskiego konkursu literackiego "Śląski Shakespeare". Jest on skierowany do młodych ludzi, którzy piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne. Na najlepszych czekają nagrody w wys. od 500 do 2 tys. zł.

Nabór do drugiej edycji ogłosiła w poniedziałek Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego z Katowic. "Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, do której zgłosiło się ok. 60 młodych ludzi postanowiliśmy wpisać to wydarzenie w kulturalny kalendarz Katowic" - poinformowała PAP prezes Fundacji Anna Dobrowolska.

Konkurs jest skierowany do osób, które ukończyły 16 lat i mają niewielkie szanse by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Warunkiem jest, aby zgłoszony tekst nie był nigdzie publikowany.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: poezja oraz dramat. W każdej z nich przewidziano nagrody - po 2 tys. zł dla zwycięzców, po 1 tys. zł za drugie miejsce i po 500 zł za trzecią lokatę. Organizatorzy zapowiadają także nagrody rzeczowe.

"Najistotniejszy jest fakt, że zwycięzcy będą mieć zapewnioną pomoc w promocji swojej twórczości w czasie spotkań poetyckich, czy też realizacji przedstawień teatralnych powstałych na podstawie zwycięskich scenariuszy" - poinformowała Fundacja.

Utwory można nadsyłać do 5 lutego; regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.fundacjamlodzitworcy.pl.(-)
(PAP)
9 stycznia 2013