Szczytna akcja charytatywna

5 lutego 2017 r. o godz. 20:00 na Dużej Scenie naszego Teatru odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd „Pomoc Śpiewana Kolędą". Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Teatr BoTak i zespół artystyczny naszego Teatru. Tym sposobem chcemy zwrócić uwagę na problem, w którym znalazł się aktor od lat związany z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej – Grzegorz Pawłowski, i wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia.

Ceniony i niezwykle lubiany przez rzeszowską publiczność aktor w ubiegłym roku nagle zachorował. Diagnoza lekarska była bardzo poważna – rozwarstwienie aorty. Konieczna była operacja, która na szczęście zakończyła się powodzeniem. Obecnie trwa rehabilitacja, której efektem ma być powrót do pełnej aktywności w życiu prywatnym i zawodowym.

Kolejne miesiące pracy z terapeutami i rehabilitantami są jednak bardzo kosztowne. Rzeczywistość pokazała swoje nie do końca kolorowe oblicze – oszczędności aktora powoli stopniały, a pracę nad sprawnością należy kontynuować. Chcemy wspólnie pomóc spełnić jego wielkie marzenie o powrocie na scenę.

Podczas wydarzenia kolędy wykonają aktorzy, politycy, artyści i przyjaciele Grzegorza Pawłowskiego. Na tą szczytną akcję charytatywną osoby związane artystycznie z Rzeszowem (m.in. Włodzimierz Pięta, Józef Franach, Barbara Smoczeńska, Jacek Nowak, Leszek Kuchniak, Jan Kardyś, Agnieszka Wajda, Maciej Syrek) nieodpłatnie przekazały swoje dzieła sztuki. Wspomagają nas również darczyńcy o wielkich sercach.

Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć aktora w walce o odzyskanie sprawności mogą przekazać 1% podatku na rehabilitację (Caritas Bliźni w potrzebie nr KRS 0000251723) lub wpłacić dowolny datek na numer konta 07 1020 4391 0000 6202 0062 3827 z dopiskiem „Dla Grzegorza Pawłowskiego".(-) (-)
Materiał Teatru
28 stycznia 2017