Sztuka monodramów

W kwietniu rusza kolejna, już trzynasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich odbywającego się w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Do 20 marca natomiast, organizatorzy czekają na zgłoszenia osób chcących pochwalić się własnymi poczynaniami aktorskimi w zakresie monodramów.

Festiwal skierowany jest do młodych pasjonatów sztuki aktorskiej (15-20 lat), którzy prezentują, oparte na dowolnych, także autorskich tekstach monodramy. FeTA to także spotkanie z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne.

Jeśli chcesz zaprezentować swój monodram, wyślij płytę CD/DVD z zarejestrowanym materiałem w formacie avi lub mpg wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (dostępną na www.ckagora.pl oraz w sekretariacie CK AGORA) lub dostarcz je osobiście  Organizatorowi w terminie do 20 marca br. Spośród nadesłanych monodramów ok. 30 zostanie zakwalifikowanych do prezentacji scenicznej w CK AGORA. W tegorocznej edycji FeTA w jury będziemy gościć  Andrzeja Seweryna, Annę Ilczuk i Elżbietę Lisowską - Kopeć.

Tradycyjnie Festiwal zamyka spektakl w wykonaniu mistrza. Tym razem widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję - po raz pierwszy we Wrocławiu - obejrzeć Andrzeja Seweryna w monodramie „Wokół Szekspira”.

Program:
• 20 kwietnia, godz. 15.00-21.00 / warsztaty teatralne z Maciejem Masztalskim – dyrektorem teatru Ad Spectatores / obowiązują zapisy / koszt: 40 PLN
• 21 kwietnia, od godz. 10.00 / prezentacje monodramów / wstęp wolny!
• 22 kwietnia, godz. 14.00 / finał i dyskusja z jurorami / wstęp wolny!
• 22 kwietnia, godz. 17.00 / „Wokół Szekspira” - spektakl Andrzeja Seweryna/ bilety: 40/45 PLN / dla „fetowiczów” prezentujących monodramy w CK AGORA - 15 PLN.
 
 Informacja: Beata Gonia - Łozowska, tel. 71 325- 14-83, w.122, feta@ckagora.pl(-)
Materiały Organizatora
21 lutego 2012