Teatr Delikates zaprasza marzycieli

Teatr Delikates zaprosił w niedzielę, 11 lipca do wzięcia udziału w projekcie "Z głową w chmurach. Marzyciele". Tym razem prowadzącym był Artur Zduniuk

"Z głową w chmurach" to słuchowisko, które subtelnie istnieje w przestrzeni publicznej zmieniając ją doszczętnie. Burzy? Raczej buduje, rozchwiewa, bawiąc jednocześnie. Jest atrakcją turystyczną, przewodnikiem miejskim z doznaniem artystyczno-duchowym. W podróży uczestniczy pięcioro słuchaczy, oddając na kilka chwil głowę w chmury. Po tych kilku chwilach kolejne pięć osób uczestniczy w podróży. W ciągu jednego dnia Teatr Delikates gości około 70 słuchaczy, nie licząc wielu podglądaczy. Słuchowisko wychodzi z gatunku street artu - instalacji, ingeruje w przestrzeń swą obecnością, również zmienia odbieranie dotychczasowych doświadczeń codzienności.

"Z głową w chmurach" to turystyka leniwa. Czyli wygodne lewitowanie z głową w chmurach, z której płynie prawdopodobne i rzeczywiste. Słuchowisko korzysta z czasu i miejsca, by stworzyć iluzję. Tych kilka minut stwarza okazje do refleksji, w chmurach czy na ziemi... Jesteś marzycielem?

Muzyka: Marcin Martyński

Wykorzystane utwory: Sat - Boban Marković Orkestar, throat chakra - communicatio

Tekst, pomysł: Wiktor Malinowski na podstawie filozofii HUNY, zainspirowany Dżuan Falun

Konsultacje: Dariusz Skibiński, Katarzyna Borczon

Wykonanie scenografiiI: Ewelina Sarna Puścizna, Leokadia Malinowska, Małgorzata Meller

Pomoc techniczna: Artur Zduniuk.(-)
Materiały Organizatorów
12 lipca 2010