Teatr dla najnajów

Podczas Festiwalu Sztuka Szuka Malucha, który odbędzie się w dniach 1-6 lipca na Scenie Wspólnej w Poznaniu oraz 8-9 lipca w Teatrze Miniatura w Gdańsku, prezentowane będą najciekawsze propozycje w nurcie teatru dla najnajmłodszych dzieci, wyselekcjonowane spośród propozycji krajowych i zagranicznych.

Festiwal to zatem okazja, by w jednym miejscu i czasie uczestniczyć w wielu wartościowych wydarzeniach, ale to również czas spotkań twórców i specjalistów tej dziedziny oraz możliwość podjęcia dyskusji na temat sztuki dla najnajmłodszych.

W tegorocznym programie nieprzypadkowo znalazły się dwa takie same tytuły. To "Ślady", które powstały w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Helios Theatre (Hamm, Niemcy) oraz Teatr Atofri (Poznań, Polska). Spektakle są rezultatem wspólnej pracy dwóch zespołów z Barbarą Kölling, której efektem końcowym są dwa niezależne przedstawienia wykorzystujące tę samą materię artystyczną.

2 lipca o godz. 18.00, po prezentacji niemieckiej realizacji "Spuren"/"Śladów" odbędzie się spotkanie, podczas którego artyści opowiedzą o swoich doświadczeniach. Wezmą w nim udział uczestnicy projektu - twórcy spektakli: Barbara Kölling, Michael Lurse, Roman D. Metzner, Marko Werner, Beata Bąblińska i Monika Kabacińska.

Spuren / Ślady - Helios Theater (Niemcy)

Co pamiętasz, gdy spojrzysz na ślady, które pozostawiłeś? Przeszłe ślady pozwalają myśleć o przyszłości. Linie i wzory kreślone na piasku, wskazują nam jakąś drogę. Podobnie z echem wcześniejszych głosów i pisaniem, które jest punktem wyjścia dla ruchu i zmiany do obecności i nieobecności. Ślady to spektakl o zabawie, o tym, co widzimy i słyszymy. Tym, co zmienia się w czasie i uzupełnia nasze myślenie o rzeczywistości.

Spektakl teatralny dla dzieci od 2 do 5 lat
Czas: 45 minut

Język: niemiecki z polskim tłumaczeniem

Data: 2.07.2014
Godzina: 12:00 / 17:00

Ślady - Teatr Atofri (Poznań, Polska)

Czy to jestem ja? Czy to jesteś ty?

Czasem podążam za śladem, czasem wyznaczam nową drogę. Ulotne ślady na piasku zmieniają swoje kształty, ulotna chwila otwiera okno do przeszłości. Popatrzmy wstecz na nasze ślady.

Spektakl powstał w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Teatr Helios i Teatr Atofri, którego rezultatem są dwa niezależne spektakle wykorzystujące tę samą materię artystyczną.

Spektakl teatralny dla dzieci od 3 do 5 lat
Czas: 25 minut + 10 minut zabawy
Język: bez słów

Data: 3.07.2014
Godzina: 12:00 / 17:00

Organizatorzy

Festiwal realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha, a także Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku.

Miejsce: Scena Wspólna ul. R. Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Bilety: w cenie 15 zł dostępne w sprzedaży internetowej od 1-30 czerwca 2014 poprzez serwis Bilety 24 oraz Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44, Poznań.

Posiadacze Karty Rodziny Dużej otrzymują 50% rabatu (tylko w sprzedaży bezpośredniej po uprzedniej rezerwacji info@sztukaszukamalucha.pl).

Szczegóły: www.sztukaszukamalucha.pl(-) (-)
Materiał Festiwalu
25 czerwca 2014