Teatr Modrzejewskiej już po wakacjach

W Teatrze Modrzejewskiej wznowione zostały próby do premierowego spektaklu "Orkiestra" Krzysztofa Kopki w reżyserii Jacka Głomba. Natomiast już w najbliższą sobotę 27 sierpnia legnicki zespół pokaże swój literacki kabaret "Śpiewać każdy może" w ramach 13. Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach

Wznowienie prób do spektaklu, którym legnicki teatr premierowo otworzy Festiwal Teatru Nie-Złego (22 września w cechowni kopalni "Lubin") to świadectwo, że wakacyjna przerwa dobiegła końca. Nie oznacza to jednak, że teatr latem zawiesił swoją działalność. Od początku sierpnia miłośnicy kina mogli skorzystać ze środowych propozycji teatralnego Ośrodka Nowy Świat. Na afiszu nadal odbywających się darmowych pokazów filmowych były i są: "Bękarty Wojny" Quentina Tarantino, "Coco Chanel" Anne Fontaine, "Odlot" Pete\'a Doctera i Boba Petersona oraz "Chicago" Roba Marshalla.

Od 16 sierpnia trwa także kolejna edycja "Lata w teatrze", którą w tym roku legniczanie prowadzą wyjazdowo w dolnośląskim Bolesławcu. Teatralne warsztaty dla młodzieży zakończy dwukrotne (26 i 27 sierpnia) wystawienie spektaklu "Teatr mój widzę", który w swojej treści nawiązywał będzie do historii powstania, zagłady i ponownej rewitalizacji teatru miejskiego w Bolesławcu (dobiega końca remont budynku, który otwarty zostanie dla publiczności w połowie grudnia br.).

Zespół teatralny swoje pierwsze przedstawienie da już w najbliższą sobotę 27 sierpnia biorąc udział w 13. Letnim Ogrodzie Teatralnym. Na zaproszenie katowickiego Teatru Korez legniczanie pokażą swój literacki kabaret "Śpiewać każdy może" oparty na piosenkach i skeczach Jonasza Kofty wyreżyserowany przez Jacka Głomba z aranżacjami Łukasza Matuszyka.

7 września na Scenie na Nowym Świecie w Legnicy wznowieni zostaną "Kochankowie z Werony", najnowszy spektakl w repertuarze Modrzejewskiej, przeniesiona do Włoch lat 20. ubiegłego stulecia adaptacja "Romea i Julii" Szekspira zrealizowana przez duet Krzysztof Kopka (scenariusz) - Jacek Głomb (reżyseria). Pierwsze wieczorne przedstawienia tej sztuki zaplanowano na weekend 9-11 września.Grzegorz Żurawiński
Materiały Teatru
25 sierpnia 2011