Teatr Powszechny ambasadorem łódzkiej kultury

„Chciałem być" na 16. Katowickim Karnawale Komedii - Teatr Powszechny ambasadorem łódzkiej kultury

Ostatni rok upływa pod znakiem tournée Teatru Powszechnego w Łodzi po polskich i europejskich scenach. „Imagine" Krystiana Lupy (koprodukcję warszawskiego i łódzkiego Powszechnego) można było oglądać w ostatnich miesiącach w Hiszpanii, Belgii, Włoszech i na kilku ważnych polskich festiwalach teatralnych (w grudniu na Boskiej Komedii międzynarodowe jury przyznało „Imagine" nagrodę za kreację zbiorową).

Z kolei „Chciałem być" Michała Siegoczyńskiego zaprezentowane było w Krakowie jako przedtakt Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia, a 4 lutego spektakl „Chciałem być" będzie można obejrzeć podczas 16. Katowickiego Karnawału Komedii (obok spektakli Teatru Śląskiego czy warszawskiego Och-Teatru).

Spektakl „Chciałem być" miał swoją prapremierę na Dużej Scenie łódzkiego Powszechnego. Głosami widzów został uznany za Najlepszy Spektakl 2021 roku w Plebiscycie Plastry Kultury, a w rankingu „Miesięcznika Teatr" Jacek Wakar wyróżnił Mariusza Ostrowskiego za rolę Krzysztofa Krawczyka, uznając, że stworzył „Najlepszą rolę męską" w sezonie 2021/2022 w polskim teatrze. Za tę Mariusz Ostrowski otrzymał również tytuł Najlepszego Aktora XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

„Chciałem być" nie jest laurką dla Krzysztofa Krawczyka. Pokazuje życie artysty ze wszystkimi wzlotami i upadkami, opowiada o gwieździe, ale przede wszystkim o człowieku. „Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Najbardziej interesuje mnie pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem" – podkreśla reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński.

A to nie koniec teatralnych podróży spektaklu „Chciałem być"...Miłosz Słota
Teatr Powszechny w Łodzi
3 lutego 2023
Spektakle
Chciałem być