Teatr przyjmuje gości

W maju w Białostockim Teatrze Lalek trzy gościnne przedstawienia. Przyjadą Teatr Kubuś z Kielc, Baj z Warszawy oraz studenci ATB.

10-11 maja 2014

"Jasno/Ciemno" - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

Gdyby wszystko wokół było przyjemne i poukładane, a ludzie podobni do siebie i zawsze spokojni, to byłoby na świecie bardzo, ale to bardzo nudno... Zapraszamy najnajmłodszych widzów, w wieku od 1 do 5 lat, do odkrywania fascynującego świata kontrastów. W trakcie etiud teatralnych dzieci będą się uczyć rozpoznawania zjawisk i przedmiotów różniących się od siebie materiałem, kształtem, wielkością i ciężarem. Wraz z aktorami będą oddzielać dzień od nocy, jasne od ciemnego. Oswajać ciemność, ogrzewać zimne, ściszać głośne i ośmielać ciche.

14-19 maja 2014

Astrid Lindgren - Emil z Lönnebergi - Teatr Baj z Warszawy

Trudne jest życie urwisa. Zwłaszcza, kiedy jest mały i wszyscy próbują go wychować na ludzi. Stara się więc dostosować, dwa razy nie popełniać tego samego błędu. Ale czy to jego wina, że każdy objaw jego kreatywności traktują jako psotę? Urwisy często mają genialne pomysły, których dorośli niestety nie potrafią docenić. To normalne - zwykle nie rozumiemy tego, co nas przerasta. A te rzekome wybryki urwisa... to tylko eksperymentalne poznawanie świata.

Spektakl opowiada historię Emila - jednego z wielu urwisów, którzy dorastali, dorastają i będą dorastać na tym świecie. Wiecznie w trudnych warunkach.

22-24 maja 2014

Molire. Z urojenia na podstawie sztuki Michaiła Bułhakowa "Molire, czyli zmowa świętoszków"

Analizując życie Moliera staramy się rozpoznać i oswoić mechanizmy środowiska ludzi teatru. Interesują nas ich wzajemne relacje i układy z władzą, która umożliwia im działalność. Zadajemy sobie pytanie o niezależność twórców teatru, o granice kompromisów. To dla nas ostatnia szansa, by mówić o swoich obserwacjach z dystansu, z pozycji osób, których życie nie jest jeszcze przez teatr zdeterminowane. Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru aktorskiego jest próbą spotkania naszej wrażliwości z klasyczną konwencją teatralną i jednym z największych mitów europejskiej kultury.(-) (-)
Materiał Teatru
9 maja 2014