Teatr Tańca Caro

Teatr Tańca Caro, mający swoja siedzibę w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach, od kilku lat dysponuje własnym budżetem oraz stałym dostępem do sceny, dzięki czemu dołączył do wąskiego grona instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce.

Obecnie, pomimo braku stałego zespołu wykonawców, posiada w repertuarze spektakle Iwony Orzełowskiej, Thierry Vergere'a, Jakuba Mędrzyckiego, oraz poprzedniej kierownik Pauliny Jaksim. We wrześniu 2016 kierownictwo nad teatrem objął Maciej Kuźmiński. Od tego czasu Teatr Tańca Caro wraz z CKiS stworzył nowe możliwości rezydencyjne dla polskich twórców oraz partycypuje w formowaniu narodowej sieci domów produkcyjnych.

Wraz z działalnością artystyczną TTC prowadzona jest również działalność edukacyjno-sportowa w dziedzinie tańca. Z Siedlec wywodzi się znana na całym świecie formacja tańca nowoczesnego Caro Dance, której uczestnicy biorą również udział w spektaklach rodzinnych Teatru Caro Dance.

Ideę założenia teatru tańca zainicjowała Iwona Maria Orzełowska. Droga do zawodowego zespołu prowadziła przez stworzony przez Iwonę Marię Orzełowską czołowy polski zespół show dance, modern, jazz, street dance Caro Dance. To wielokrotni Mistrzowie Polski, Europy i Świata, z którymi tancerzami zrealizowany został pierwszy spektakl teatru tańca. Teatr zadebiutował spektaklem Grawitacje, którego premiera odbyła się w grudniu 1997 roku na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W latach 1999-2006 stworzone zostały następujące przedstawienia: Nie szukaj po drugiej stronie lustra (1999), Czarnoksiężnik z Krainy OZ (1997), Tańcem Malowane (2004), Barwy i odcienie miłości (2005), Epizody Studenckie (2006). Choreografię do ww. spektakli stworzyła Iwona Maria Orzełowska.

http://carodance.pl/index.php?web=1
https://www.facebook.com/Caro-Dance-Theater-Teatr-Ta%C5%84ca-Caro-189172394768900/(-) (-)
Materiał Teatru
17 lutego 2018