Teatralna opowieść o przyjaźni

Teatr Miniatura rozpoczął próby do prapremiery sztuki „Zostań przyjacielem” Tomasza Mana. Zabawną historię przyjaźni pingwina uciekającego z zoo i żółwia porzuconego przez swoją właścicielkę wyreżyseruje sam autor, reżyser teatralny i radiowy, dramatopisarz, wykładowca na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód. Po drodze spotykają nawet duchy kaszubskich lasów – Ciotkę Borową i Purtka. Na przykładzie nietypowej przyjaźni „Zostań przyjacielem" pokazuje, że jej istotą jest wzajemna akceptacja różnic i bezwarunkowe wsparcie, a dom może okazać się nie tylko fizycznym miejscem, ale po prostu przestrzenią, którą tworzy się razem.

„Zostań przyjacielem" to przedstawienie muzyczne, w którym zagra nawet... scenografia, której autorką jest Aneta Piekarska-Man. Nad muzyczną stroną przedstawienia będą też pracowali znani w Trójmieście muzycy. Tomasz Antonowicz, perkusjonalista, wielokrotnie występował z muzykami trójmiejskiej sceny niezależnej (Joanna Duda, Jacek Mazurkiewicz, Jerzy Mazzoll, Grzegorz Sycz, Irek Wojtczak) oraz polskiej sceny popowej, jazzowej i etnicznej (Igor Box Pudło, Marek Pospieszalski, Andrzej Przybielski), od strony muzycznej współtworzył też wiele spektakli teatru tańca (m.in. we współpracy z Anną Haracz). Z kolei Ignacy Jan Wiśniewski, który zajmie się przygotowaniem wokalnym aktorów, to wielokrotnie nagradzany pianista, realizujący projekty muzyczne między innymi z Michałem Jacaszkiem czy Piotrem Lemańczykiem, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.

Bilety na spektakl w cenie 21 zł pojedynczy, 19 zł rodzinny, bilety na premierę 30 zł do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu.
Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl
www.teatrminiatura.pl | www.facebook.com/teatrminiatura | www.twitter.com/teatrminiatura(-)
Materiał Teatru
12 maja 2015