Teatranki o improwizacji

26 stycznia roku o godzinie 10.00 odbędą się kolejne zajęcia cyklu Teatranków pt. "I jak Improwizacja" - niedzielnych warsztatów teatralnych dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Kiedy do akcji w teatrze wkracza Pani Improwizacja? Czy łatwo ją rozpoznać wśród zaplanowanych gestów i słów? Czy można ją uczynić główną postacią przedstawienia?

Spróbujemy choć na moment wykraść tę tajną broń aktorów przynoszącą niespodziewane sytuacje. Czekają Was spontaniczne działania, nieoczekiwane zwroty akcji, zaskakujące i nieprzewidywalne zdarzenia.

Zabierzcie ze sobą nieskrępowane pokłady wyobraźni!

Prowadzenie: Wiktoria Siedlecka-Dorosz i Agnieszka Szymańska

Teatranki to warsztaty teatralne dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Zajęcia prowadzą pedagodzy teatru, animatorzy, aktorzy i muzycy. Teatranki inspirują do teatralnego eksperymentowania, rozwijają wyobraźnię i uruchamiają nieskrępowaną twórczość uczestników. Teatr to zespół, dlatego Teatranki oparte są na współpracy dorosłych i dzieci. Nazwa zajęć nawiązuje do kultowych niedzielnych poranków, które dzisiejsi rodzice spędzali przed telewizorem z programem "Teleranek".

W sezonie 2013/2014 tematem zajęć jest alfabet teatru. Każdy niedzielny poranek w Instytucie Teatralnym poświęcony będzie kolejnej literze abecadła. Zabawa posłuży uczestnikom do zbadania i poznania środków wyrazu, pojęć i postaci związanych z teatrem.

W zajęciach mogą również uczestniczyć dzieci niepełnosprawne i ich rodzice oraz opiekunowie.

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat.(-) (-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
22 stycznia 2014