The Metropolitan Opera: Live in HD

Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino studyjne Amok zapraszają melomanów na wyjątkowe wydarzenie: transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Ruszamy 15 października.

Od sezonu 2011/2012 oferta kulturalna Gliwic adresowana do melomanów wzbogaci się o kolejną propozycję, i to z najwyższej półki. 15 października w kinie Amok odbędzie się pierwsza z bezpośrednich transmisji premierowych spektakli słynnej nowojorskiej Metropolitan Opera. Widzowie zobaczą „Annę Bolleyn” G. Donizettiego, z Anną Netrebko w roli tytułowej. Kolejne transmisje będą się odbywały w dwutygodniowym cyklu do końca sezonu.

Gliwicki Teatr Muzyczny i Kino Amok jako drudzy na Śląsku (po katowickim kinie Kosmos) dołączą tym samym do grona instytucji biorących udział w międzynarodowym przedsięwzięciu „The Metropolitan Opera: Live in HD”, które już szósty sezon gromadzi wytrawnych melomanów w salach widowiskowych całego świata. Zadebiutowało ono w 2006 roku pokazem „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta dla 30 tys. widzów, zgromadzonych w 150 salach na terenie Stanów Zjednoczonych. W sezonie (2009/2010) publiczność transmisji osiągnęła liczbę 2,4 miliona widzów na całym świecie.  Obecnie w projekcie bierze udział 1600 instytucji z 54 krajów.

W sezonie 2011/2012 zobaczymy 11 spektakli, w tym sześć premier. Melomani będą mieli możliwość słuchania muzyki największych kompozytorów w najlepszej jakości - opery Donizettiego, Wagnera, Mozarta, Glassa, Händla, Verdiego w wykonaniu najwybitniejszych artystów, w tym Polaków (Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała).

Transmisja oper na dużym ekranie w technologii HD jest możliwa w Gliwicach dzięki przeprowadzonej niedawno cyfryzacji Kina Amok.

Szczegółowy program oraz informacje dot. biletów na stronach:
www.teatr.gliwice.pl oraz www.amok.gliwice.ploprac. mo
Materiały Teatru
7 października 2011