Tragedia miłosna na początek sezonu

1 września ruszyły próby generalne prapremiery "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" autorstwa i w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK). Premiera w piątek, 4 września, otworzy nowy sezon w Lubuskim Teatrze i jednocześnie Winobraniowe Spotkania Teatralne.

Z tej samej okazji na foyer teatru zostanie otwarta nowa galeria portretów całego zespołu artystycznego, ufundowana przez prezydenta miasta Zielona Góra, Janusza Kubickiego.

W skład etatowego zespołu aktorskiego Lubuskiego Teatru weszła od nowego sezonu ponownie, po kilkuletniej przerwie, Elżbieta Donimirska. Powrót na lubuską scenę zainauguruje rolą Walczakowej w premierze sztuki "Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" 4 września.

W Lubuskim Teatrze trwają intensywne przygotowania do największej imprezy tego regionu - Winobrania, które trwać będzie od 5. do 13. września na terenie całego miasta. Aktorzy i pracownicy Lubuskiego Teatru w 30 specjalnie na tę okazję uszytych kostiumach (dyplomowy projekt studentki Wydz. Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Doroty Śliz) współtworzą zarówno uroczystość otwarcia imprezy na Rynku Starego Miasta, na który docierają w barwnym pochodzie - jak i clou Winobrania, czyli sobotni (12.09) Korowód Winobraniowy głównymi ulicami miasta: setki uczestników, tysiące obserwatorów - mieszkańców całego regionu. Od wielu lat rolę Bachusa - gospodarza Winobrania i w tym czasie włodarza Zielonej Góry - gra aktor Marcin Wiśniewski, do niedawna etatowy członek zespołu artystycznego naszego teatru.(-) (-)
Materiał Teatru
1 września 2015