Urodziny Łodzi z Teatrem Powszechnym

Przez trzy dni grać będziemy dla łodzian nasze kultowe komedie, zapraszamy na warsztaty aktorskie, oprowadzanie po Teatrze oraz drugą odsłonę „Nocnego odczytywania awangardy".

Harmonogram wydarzeń Teatru Powszechnego w Łodzi:
28 lipca 2017
o godzinie 11:00
o godzinie 12:00
o godzinie 13:00
o godzinie 14:00
Zwiedzanie Teatru Powszechnego od kulis, warsztaty z elementarnych zadań aktorskich oraz historia Teatru Powszechnego i naszej malowanej kurtynie zatytułowanej "Zdumiewająco nieprzemysłowy duch" – jednej z dwóch używanych w Polsce malowanych kurtyn.
Wstęp wolny

28, 29 i 30 lipca 2017 o 19:00
„Szalone nożyczki"
Teatr Powszechny w Łodzi, Duża Scena
Kultowa komedia grana na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi od 18 lat, gdzie w 1999 roku odbyła się polska prapremiera. Jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli. Ciągle zapełniający widownię Powszechnego Salon fryzjerski „Szalone nożyczki" słynie z doskonałej obsługi i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu, jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają... widzowie! To Państwo biorąc czynny udział w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.
Bilety: 25 złotych

29 lipca od 22:00 do 0:00
"Nocne odczytywanie awangardy" - druga odsłona
Teatr Powszechny w Łodzi
Zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi na czytanie performatywne esejów twórców zaliczanych do grona najważniejszych przedstawicieli awangardy.

Prezentowane teksty nawiązywać będą do multimedialnej wystawy "Awangarda to stan umysłu", którą możecie oglądać w foyer Teatru. Wystawa przygotowana została wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie towarzyszy XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Teksty zostaną odczytane przez aktorów Teatru Powszechnego - Jarosława Dziedzica, Michała Lachetę i Arkadiusza Wójcika.
Wstęp wolny

30 lipca 2017 o 17:00
„Pomoc domowa" w Manufakturze
Rynek Manufaktury
Teatr Powszechny w Łodzi i Manufaktura przygotowały wspólny prezent dla łodzian z okazji 594. Urodzin Łodzi. Na Rynku zaprezentowana zostanie komedia „Pomoc domowa", kolejna część teatralnego „serialu", którego bohaterką jest pomoc domowa Nadia, czyli prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się uniknąć plątania w damsko-męski galimatias? Czy zapanuje nad sercowym bałaganem swoich nowych gospodarzy? I jakie tajemnice sama skrywa?
Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórcy polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek", „Rybki z ferajny", „Misja Kleopatra", „Asterix i Obelix", „Madagaskar", „Sezon na misia", „Kot w butach", „Film o pszczołach", „Hotel Transylwania".

Od czwartku 27 lipca od 14:00 i od 19:00 w Manufakturze na stoisku Teatru Powszechnego w Łodzi zlokalizowanym koło punktu informacyjnego w galerii handlowej możecie Państwo odbierać bezpłatne wejściówki na spektakl. Jedna osoba może odebrać dwa bezpłatne bilety na spektakl.(-) (-)
Materiał Teatru
25 lipca 2017