W marcu gramy dla dorosłych

FERDYDURKE Witolda Gombrowicza to wielka satyra na system edukacji i polską inteligencję lat 30.; dzieło, które po ponad siedemdziesięciu latach od pierwszego wydania nic nie straciło ze swojej aktualności.

Dynamiczne, oparte na wyraźnym rytmie przedstawienie Radosława Kasiukiewicza jest swego rodzaju zabawą z publicznością – nie ma w nim wprawdzie typowej interakcji, ale aktorzy utrzymują z widzami bezpośredni kontakt. Spektakl koncentruje się wokół jednego z podstawowych zagadnień Ferdydurke - problemu Formy. Jego dodatkowym atutem są lalki, które doskonale obrazują proces powstawania stereotypowych klisz, utrudniających nam codzienną komunikację.

GRAMY
14/ 03 // 19:00
15/ 03 // 17:00

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ to lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki
Artura Pałygi.

Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych w inny, nieznany wymiar. Ów moment „pomiędzy", punkt zawieszenia – to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. Kobieta spogląda z tego punktu wstecz na swoje życie. Są przy niej Płomyk i Iskierka, niby-aniołowie, niby-Charonowie, którzy pomagają bohaterce przeżyć trudne chwile, prowokują do wysnuwania wniosków, a czasem boleśnie dopiekają.

W ŚRODKU SŁOŃCA... opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu
i dążeniu do harmonii.

GRAMY
20-21/ 03 // 19:00
22/ 03 // 17:00(-)
Materiał Teatru
13 marca 2015