W operze tańczą Miłosza

Na afisz Opery Nova wraca balet "Zniewolony umysł" w choreografii Roberta Bondary, inspirowany prozą Czesława Miłosza. Spektakle w piątek i sobotę, 11 i 12.04 o godz. 19.

Minęły trzy lata od czasu premiery pierwszego baletu współczesnego w repertuarze tancerzy Opery Nova. "Zniewolony umysł" w choreografii Roberta Bondary, inspirowany prozą Czesława Miłosza, obecny był w tym czasie nie tylko na scenie bydgoskiej Opery; pokazany z wielkim sukcesem na stołecznej scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, doczekał się uznania w środowisku polskiego tańca. Dla Roberta Bondary, w 2011 r. debiutującego w Bydgoszczy pełnospektaklowym baletem, był "przepustką" do kariery na scenach teatrów polskich i zagranicznych. Ten spektakl po każdej edycji zyskuje nowych zagorzałych wielbicieli. Na sukces "Zniewolonego umysłu" składają się, obok świetnej choreografii i poziomu wykonawczego Baletu Opery Nova, znakomicie dobrana muzyka (nagrania utworów Philipa Glassa oraz Wojciecha Kilara), minimalistyczna scenografia ożywiana projekcjami multimedialnymi.

Ta wyjątkowa propozycja repertuarowa, "markowe" przedstawienie bydgoskiego Baletu doczeka się zapisu w technice DVD. Robert Bondara odwiedzi zespół tancerzy Opery Nova przed najbliższymi przedstawieniami; poprowadzi próbę w czwartek. Na "Zniewolony umysł" zapraszamy w piątek i sobotę, 11 i 12 kwietnia - godz.19.(-) (-)
Materiał Opery
10 kwietnia 2014
Spektakle
Zniewolony umysł