W ramach projektu Shaking the Walls

Przedstawienie ma charakter edukacyjny, służy wprowadzeniu tematu przemocy domowej i praw kobiet do debaty publicznej. Spektakl, wystawiany w całej Islandii i poza granicami, za każdym razem jest przyczynkiem do dyskusji o podejmowanych w nim problemach z udziałem specjalistów, psychologów i artystów.

W Polsce w rozmowie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wezmą udział Gudmundur Thorvaldsson – aktor grupy RaTaTam, lider islandzkiej części projektu Shaking the Walls, Philip Parr – dyrektor artystyczny brytyjskiej grupy Parrabola i lider projektu STW w Wielkiej Brytanii, oraz polscy eksperci.

RaTaTam w ciągu ostatnich lat stał się najbardziej rozpoznawalną niezależnym zespołem teatralnym w Islandii. To grupa silnych artystycznych indywidualności, którą inspiruje badanie ludzkiej natury i poruszanie istotnych problemów społecznych. Przy tworzeniu spektakli wykorzystują analizy, dokumenty i rozmowy. Artyści chcą pokazać głęboko skrywane tajemnice drążące społeczność, w której żyją. Ich spektakle kwestionują oczekiwania odbiorców, są pełne trudnych pytań, równoważonych za pomocą sarkazmu i dużej dozy humoru.

Wydarzenie towarzyszące, prezentowane w ramach projektu Shaking the Walls.

Po spektaklu odbędzie się w streamingu na żywo dyskusja na temat przemocy domowej i praw kobiet w której weźmie udział Gudmundur Ingi Thorvaldsson (RaTaTam), Philip Parr (Parrabbola), Marta Typa (psycholog, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku). Rozmowę poprowadzi Dorota Brzezińska (ECS).(-) (-)
Materiał organizatora
10 grudnia 2020
Spektakle
SUSS!