W służbie książce i czytelnikom

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.

W 2013 roku, z wielkim sukcesem, Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym. W 9. Warszawskich Targach Książki i towarzyszących im 12. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA udział wzięło blisko 802 wystawców z 32 krajów, ponad 1010 autorów i 83 500 publiczności. Przez cztery dni Targów odbyło się 1 500 wydarzeń dla czytelników i branży: spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Tematyka Targów

literatura piękna
beletrystyka
literatura dla dzieci i młodzieży
książki naukowe
podręczniki szkolne i akademickie
literatura popularnonaukowa
encyklopedie, albumy, słowniki, leksykony, atlasy
poradniki i przewodniki
książka artystyczna
komiksy
fantastyka
gazety i czasopisma
książki audio
e-booki, e-prasa
multimedia
Grupy docelowe

autorzy
wydawcy
poligrafowie
księgarze
bibliotekarze
ci, którzy książkę promują i o niej piszą
czytelnicy i miłośnicy słowa pisanego

Na polskim rynku wyróżnia nas:

- połączenie wieloletniego doświadczenia w organizacji targów z wyjątkową znajomością potrzeb rynku książki
- umiejętność kreowania wydarzeń o silnym potencjale biznesowo-handlowym, cieszących się także zainteresowaniem mediów i szerokiej publiczności(-) (-)
Materiał organizatora
24 maja 2019