Wakacje z teatrem

Wakacje to czas odpoczynku i magicznych podróży. Teatr Kamienica zaprasza do wspólnych wakacyjnych wojaży – lokalnych, międzynarodowych, historycznych i metafizycznych.

Wakacyjny repertuar Teatru Kamienica pozwala na podróż w czasie i przestrzeni – artyści zabiorą widzów do Otwocka z początku XX wieku, renesansowej Sewilli, czy też do Londynu szalonych lat 30. „Najświeższe" propozycje Kamienicy to Hiszpańska Mucha, Porwanie Sabinek oraz Dziś wieczór arszenik, czyli komedia z kawą każdy ze spektakli to inny rodzaj teatru, inne sceniczne rozwiązania oraz inne poczucie humoru. Oczywiście nie zabraknie bajkowych propozycji - Jaś i Małgosia zabiorą Małych Widzów na wakacyjną wyprawę wprost do zaczarowanego lasu, gdzie spotka ich wiele niespodzianek. W sierpniu z okazji siedemdziesiątych szóstych urodzin Edwarda Stachury odbędą się dwa koncerty: Msza wędrującego oraz Stachura – Poematy.

Wakacje to również czas na kulinarne eksperymenty. Miłośnicy smacznych potraw będą mogli skosztować specjałów „Naszej Warszawy" – bistro działającym przy teatrze (czynne w dni, kiedy są grane spektakle).
Ponad stuletnia Kamienica, w której mieści się Teatr, jest czarownym miejscem. W krętych korytarzach i urokliwych zakamarkach na gości czekają: wystawa z pamiątkami po mistrzach polskiej sceny, makieta Warszawy przedstawiająca miasto w stanie z sierpnia 1939 r. oraz pamiątki z Powstania Warszawskiego. Przed wejściem do Teatru czeka przedwojenny tramwaj, dzięki któremu można przenieść się o kilkadziesiąt lat wstecz i poczuć atmosferę minionych nocy i dni (podobno pewnym patentem na szczęście jest kręcenie korbą w „berlince") .

Czas letni sprzyja również wyjazdom. W lipcu, na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Dyrektor Teatru Kamienica odciśnie dłoń w „Alei Gwiazd". Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję obejrzeć dwa spektakle z repertuaru: Testament cnotliwego rozpustnika oraz Wierę Gran, która prosto z Międzyzdrojów pojedzie do Krakowa na IV Krakowskie Miniatury Teatralne.
W sierpniu planowany jest wyjazd do Juraty. Tam publiczność obejrzy pięć przedstawień: Porwanie Sabinek, I tak Cię kocham, Jak się kochają w niższych sferach, W obronie jaskiniowca oraz bajkę dla dzieci Trzewiki szczęścia.
Spektakle w repertuarze*:

Porwanie Sabinek
Wiera Gran
Jak się kochają w niższych sferach
Hiszpańska Mucha
W obronie jaskiniowca
Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą
Msza wędrującego – w ramach „Stachuriady"
Stachura – Poematy – w ramach „Stachuriady"
Testament cnotliwego rozpustnika
I tak Cię kocham
Tango Notturno
Jaś i Małgosia – dla dzieci
Trzewiki szczęścia – dla dzieci

*Opisy spektakli dostępne są na stronie www.teatrkamienica.pl

 Anita Kot
(na podstawie materiałów Teatru)
6 lipca 2013