Wakacyjna premiera

Wakacyjna premiera w Teatrze TrzyRzecze: "4.48 Psychosis". Sztukę autorstwa Sarah Kane zobaczymy już pod koniec sierpnia na scenie przy Młynowej 19

Na scenie wystąpi aktorka wyłoniona w castingu, który odbywał się pod koniec maja - Agnieszka Maracewicz. Jednak nie będzie ona sama. Na deskach TrzyRzecza pojawi się także białostocki zespół Pokrak, który zyskuje coraz większą popularność. I to nie tylko na rodzimej, białostockiej scenie muzycznej. Reżyserią zajął się Łukasz Molski, a scenografię zaprojektuje Magdalena Franczak.

- To jest dość trudny tekst - mówi reżyser Łukasz Molski. - Ostatni, jaki Sarah Kane napisała przed samobójstwem. Była w szpitalu psychiatrycznym, wyjęła z butów sznurówki, poszła do łazienki i powiesiła się. Ten tekst często bywa interpretowany z perspektywy biograficznej autorki. My chcemy pokazać go w sposób bardziej uniwersalny. I przedstawić nie tyle historię choroby, co umożliwić ludziom wejście w świat osoby, która traci kontakt z rzeczywistością.

- Kiedy dowiedziałam się o castingu wiedziałam, że sztuka jest dobra - dodaje Agnieszka Maracewicz. - Wiedziałam, że będzie bardzo trudno. Ale pomyślałam: dlaczego nie spróbować? Najtrudniejsze w pracy nad tekstem jest wyśledzenie Sarah. Stworzyła genialny labirynt emocji, myśli, dylematów. Na początku prób wiedziałam więcej niż teraz. To duże wyzwanie i mam nadzieję, że mu sprostam.

Twórcy spektaklu chcą, żeby projekt dojrzewał wraz z widzami. Dlatego też udostępnili profil na Facebooku (4.48 Psychosis T3R), na którym dostępne będą zdjęcia, relacje, przemyślenia twórców spektaklu.

- Być może również raporty na temat stanu naszego zdrowia psychicznego - podsumowuje ze śmiechem Wojciech Jaskólski, zajmujący się promocją spektaklu.



Urszula Krutul
Kurier Poranny
15 lipca 2011
Spektakle
4.48 Psychosis