Warsztaty i pedagodzy

Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty z różnych technik tańca (Contemporary floor work, Kontakt improwizacja, Urban Contemporary, Power Vinyasa Yoga, Modern czy Warsztat Repertuarowy, Modern Flow i wiele innych). W ciągu pięciu dniu uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać się tanecznie pod okiem najlepszych pedagogów tańca współczesnego z całej Europy. Ponadto przygotowaliśmy program dla dzieci (tańce śląskie oraz taniec współczesny) oraz dla seniorów (joga i taniec współczesny).

WARSZTATY TAŃCA
29 czerwca - 3 lipca
Do 8 czerwca - 299 zł / Po 8 czerwca - 349 zł

WARSZTATY DLA DZIECI 29 czerwca - 3 lipca
Taniec współczesny - Artur Bieńkowski
Tańce śląskie - Magdalena Wilczek
Koszt: 50zł

WARSZTATY DLA SENIORÓW 29 czerwca - 3 lipca
Taniec współczesny - Ewelina Dehn
Joga - Anna Sobiesiak
Koszt: 50 zł

URBAN CONTEMPORARY - Artur Bieńkowski (Polska/Poland)
Zajęcia są bardzo fizyczne i składają się z fragmentarycznych logik ruchu i ekspresyjności znanych z Urban Dance, a także anatomicznych podstaw techniki tańca współczesnego. W trakcie tych zajęć styl Urban spotyka się z techniką tańca współczesnego.

MODERN FLOW - Artur Bieńkowski (Polska/Poland)
Zajęcia inspirowane stylem modern, z szerokim zakresem organicznych ćwiczeń ukierunkowanych na jakość relaksacji, oddychania i rytmu. Specjalna uwaga poświęcona zostanie przepływowi ruchu. Warsztaty ukierunkowane będą również na zrozumienie naszej płynnej natury.

TANIEC WSPÓŁCZESNY - Alena Lezhava (Rosja/Russia)
Na zajęcia składają się takie elementy jak: stopniowe budzenie ciała i ćwiczenia, które dążą do połączenia oddechu i ruchu, rozluźnianie ciała poprzez pracę z podłogą z naciskiem na podróżowanie w przestrzeni, budowanie fraz tanecznych, eksploracja i rozwijanie języka ciała, budowanie szybkości i doszukiwanie się specyfiki ruchu i tańca dla każdego ciała.

MODERN - Stefano Silvino (Włochy/Italy)
Modern zyskał swoją popularność całkiem niedawno, mylnie był uznawany za jeden z tańców jazzowych. Jest przede wszystkim odmianą taneczno-ruchową, w której tancerz pokazuje swoje emocje. Jest charakterystyczny dla tańca wyrazistego. Charakterystyczną cechą modern są płynne ruchy zaczerpnięte z klasyki i ułożenie stóp z zaczerpnięte tańca jazzowego. W modern mamy do czynienia z dużą ilością wyskoków, które są wykonywane bardzo delikatnie i zwinnie.

CONTEMPORARY FLOOR WORK - Oliver Mahar (Wielka Brytania/Great Britain)
Warsztaty skupione są na pracy ciała z podłogą i poszukiwaniu skutecznego i efektywnego sposobu przemierzania przestrzeni.

ONEBODY SPACE - Anna Piotrowska (Polska/Poland)
Warsztaty łączą ze sobą taniec współczesny i improwizację taneczną. Głównym zadaniem jest praca nad pogłębianiem świadomości ciała i aktywna obserwacja siebie samego w ruchu ("objective body", "out of my CRITIC"). Praca z ciężarem ciała, szukanie przepływu ruchu i definiowanie, w których momentach taniec ma szansę zaistnieć w ciele poruszanym, poruszonym i poruszającym się. Ważna jest również praca z energią i zaangażowaniem całego ciała "one body".

POWER VINYASA YOGA - Małgorzata Mielech (Polska/Poland)
Power Vinyasa Yoga, jest to silna oraz dynamiczna praktyka ukierunkowana na harmonijny przepływ ruchu skoordynowanego z oddechem. Podczas zajęć, asany połączone są w energetyczne, płynne sekwencje, dzięki którym rozwiniemy siłę, elastyczność, wytrzymałość, balans oraz zwinność i koordynację. Zajęcia te budują wspaniałą siłę fizyczną, budzą świadomość ciała, a także otwierają serce, dzięki czemu uzyskamy stan głębokiego spokoju i kontaktu ze sobą. Power Vinyasa Yoga jest silną, intensywną praktyką, wyzwaniem dla ciała oraz pracą nad skupieniem umysłu na oddechu i słuchaniem potrzeb własnego ciała.
Power Vinyasa Yoga is a strong and fast paced class, that is gracefully harmonising fluid movements with the breath. During the class, postures are held and worked within a faster sequence allowing you to develop muscular strength, flexibility, stamina, balance, agility and coordination. This practice builds great physical power, mental resilience and awakens a compassionate heart through learning how to detach from our minds and calm the body. We will challenge ourselves physically and build a sweat while building a stronger mental focus and self-awareness.

KONTAKT IMPROWIZACJA - Elisa Teodori & Sonia Zini (Włochy/Italy)
Kontakt improwizacja to nie tylko technika taneczna, oparta na komunikacji pomiędzy dwojgiem poruszających się ciał w fizycznym kontakcie, ale także artystyczna metoda, która pomaga zwiększyć pewność siebie oraz świadomość swojego ciała, rozbudzić swoją umiejętność słuchania i reagowania na to, co wydarza się w danym momencie. Zajęcia skupione będą na fundamentalnych umiejętnościach i pytaniach kontakt improwizacji - będziemy eksplorować techniki upadania, tarzania się, przeciwwagi, podnoszenia przy minimalnym wysiłku, centrowania, techniki oddychania, odpowiadanie na partnera i otoczenie. Uniwersalny i wszechstronny charakter kontakt improwizacji, jej prostota i pozytywny wpływ na zdrowie, przyciąga nie tylko artystów, ale wszystkich, którzy lubią taniec, ruch i komunikację z innymi ludźmi.

BALET - Johan Greben (Holandia)
Wywodzące się z klasyki zajęcia dla tancerzy klasycznych i współczesnych, z silnym ukierunkowaniem na jasność i wolność ruchu, które stymulują jakość i muzykalność tego ruchu. W trakcie całych zajęć Johan będzie zachęcał i motywował tancerzy do pokonywania własnych granic, skupiając się także na ekstremalnym użyciu przestrzeni.

TANIEC WSPÓŁCZESNY - Uri Ivgi (Izrael)
Zajęcia tańca współczesnego, które Uri Ivgi opiera na własnym, dynamicznym języku tańca, wypracowanym w trakcie wielu lat doświadczeń jako choreograf. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, skoncentrowanej na rozluźnieniu mięśni i dążeniu do stworzenia totalnie wolnego ciała. Później stopniowo choreograf prowadzi tancerzy przez krótkie frazy taneczne, włączając użycie przestrzeni. W końcowym etapie zajęcia rozwiną się w bardzo dynamiczne kombinacje, w które Uri włącza dużo pracy z podłogą. Wyzwaniem dla tancerzy jest praca nad ich ograniczeniami, przy zachowaniu świadomości "wolnego ciała", którą zajęcia się rozpoczynają.

WARSZTAT REPERTUAROWY IVGI & GREBEN - Jin Hwan Seok (Korea Południowa)
Warsztat prowadzony przez jednego z najlepszych tancerzy Teatru ROZBARK koncentrować będzie się na nauce elementów choreografii z repertuaru Uriego Ivgi i Johana Grebena. W trakcie zajęć tancerze będą mogli zatańczyć fragmenty choreografii z wyjątkowego spektaklu "This is not a love song", a także zapoznają się z autorską choreografią Jin'a pt. "Amalgama".

REPERTUAR - Uri Ivgi & Johan Greben
Zajęcia, w trakcie których uczestnicy będą mieć niepowtarzalną możliwość poczucia na własnej skórze, jak wygląda praca z uznanymi choreografami światowej klasy. Przedmiotem zajęć będą choreografie z takich spektakli jak: "This is not a love song" i "Oddaję Ci serce", które stanowią ważną część repertuaru Teatru ROZBARK.

PEDAGODZY

ANNA PIOTROWSKA / WARSZAWA / BYTOM '74
Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca - eferte, założycielka "mufmi" w Warszawie (1995 r). Stworzyła blisko 80 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2014 kierownik zespołu i asystent kierowników artystycznych Ivgi&Greben w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK.
Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek.(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka "SoloDuo Dance Festival" (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 - Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz - główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpraca z reżyserami: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz. Zrealizowała dwie autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu pt.: "farfalla" i "6 x 9" . Realizacja ruchu w teatrze lalek K3 z Białegostoku. Gość programu advancing performing arts project (APAP) w 2008 r., w ramach tego programu powstało solowe przedstawienie "Look 4 faces" wystawiane w Bytomiu, Warszawie, Berlinie i Brukseli.
Regularnie współpracowała ze Śląskim Teatrem Tańca. Pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie wykładała: formy teatru tańca i struktury choreograficzne, improwizacje, sceny improwizowane i taniec współczesny. Zrealizowała kilka przedstawień międzynarodowych: "Walk_2_corner", "HUG" (Węgry), "Laka la Mnija in the field of half of sth", "Cold Fish" (Norwegia), "CoCo_Klimt" (Słowacja), "or Clitoris Landscape (close to gate No. 5)" (Włochy).
W 2013 r. zrealizowała spektakl dyplomowy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: TRANSDYPTYK. W 2014 r. stworzyła przedstawienie dla Wrocławskiego Teatru Pantomimy pt.: "Historia Brzydoty", w październiku odbyła się premiera jej najnowszego przedstawienia "i don't wanna be a horse" w ramach międzynarodowego projektu "Recording Fields", którego premiera odbyła się w Düsseldorfie w tanzhaus nrw. Realizacja na tancerzy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

STEFANO SILVINO - tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Pracował m.in. z Antony Henly, Caterina Felicioni, Luc Petit, Duccio Forzano i Damiano Michieletto w musicalach i operach. Tańczył również w programie TV "The voice of Italy". Szkolił się u: Erika Silgoner, Catherine Felicioni Tucci Rigano, Roberto Salorni, Francesco Saracino, Claudia Rossi, Francesca Romana Di Maio, Dario Lupinacci, Erwan Strauss, Mauro Astolfi, Christopher Roman, Elisabeth Terabust, Veronica Peparini, Michael Oliva, Giancarlo Stiscia, Pamela Arces, Jvan Bottaro, Luca Condello, Salvatore Alicata, Mandy Moore, Medhi Walerski, Alexander Ekman, Leandro Gravina.

ALENA LEZHAVA - tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Studiowała taniec współczesny w Academy of Culture and Art w Samara (2010). Swoją karierę taneczną rozpoczęła w Provinsional Dances Theatre w Yekaterinburgu. Tam też przez cały czas była zaangażowana w repertuar zespołu. W 2013 r. została zaproszona do kreacji "Święta Wiosny" w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Ukończyła letni kurs "Impulstanz" w Wiedniu i kurs letni Gaga w Tel Avivie. Pracowała również jako tancerka w "Ballet Moskva".

SONIA ZINI - tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Ukończyła ArtEZ Dance Acadmie (NL), tańczyła w przedstawieniach takich choreografów jak: Philip Taylor, Amos ben Tal, Arno Schuitemaker, Ed Wubbe, Roberto Zappal, Jerome Mejer i innych. Na zawodową karierę składają się praca w Holandii z Lenneke van Leth, w Niemczech z Stephan Herwig, w Anglii z Fertile Ground Dance i w Irlandii z Wide Open Opera.

ELISA TEODORI - tancerka Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, przez 13 lat uprawiała gimnastykę artystyczną, później swoją pasję przekierowała na taniec. Ukończyła profesjonalny kurs tańca w Florence's International Cener "Opus Ballet". Współpracowała z choroegrafem Pietro Pireddu. 2010-2013 współpracowała z "CieTwain physical dance theatre" jako tancerka i kreatorka. W 2013 brała udział w wielu warsztatach z dziedziny tańca współczesnego i kontakt improwizacji (Niemcy, Belgia, Holandia).

JIN HWAN SEOK - tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, były tancerz Korea National Contemporary Dance Company, ukończył HAN-SUNG UNIVERSITY.(-) (-)
Materiał organizatora
2 czerwca 2015