Warsztaty w Miniaturze

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają 9 marca o godz. 12 na kolejne z cyklu warsztatów rodzinnych "Emocje od Z do A", tym razem na podstawie książki "Co za szczęście!/Co za pech!" Evy Eriksson i Thomasa Hallinga.

Warsztaty rozpoczną się od czytania książki "Co za szczęście!/Co za pech!" Evy Eriksson i Thomasa Hallinga , którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Jolanta Darewicz. "Co za szczęście!/Co za pech!" to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia. Książka otrzymała Grand Prix w konkursie Empiku "Przecinek i kropka" i tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 roku.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców "Szklanka w połowie pusta czy w połowie pełna? Czy możemy nauczyć nasze dziecko bycia szczęśliwym", a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty "Czy to szczęście? Czy to pech?" z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: O szczęściu

9 marca 2014, godz. 12.00

Sala Kameralna Teatru Miniatura

Czytanie książki "Co za szczęście!/Co za pech!" Evy Eriksson i Thomasa Hallinga w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Jolanty Darewicz

Warsztaty dla dzieci "Czy to szczęście? Czy to pech?" | prowadzenie: Anna Uzarczyk

Warsztaty dla rodziców "Indywidualnie czy w grupie? Czy warto uczyć dzieci współpracy?" | prowadzenie: Joanna Trzaska

"Co za szczęście!/Co za pech!" to przewrotna opowieść o tym, co się nie wydarzyło. Bardzo pomysłowa konstrukcja książki, zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje Evy Eriksson tworzą niezwykłą historię o zwykłym dniu małej dziewczynki. "Co za szczęście!/Co za pech!" to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia. Książka otrzymała Grand Prix w konkursie Empiku "Przecinek i kropka" i tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 roku.

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.

O prowadzących

Joanna Trzaska - psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym - ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Anna Uzarczyk - nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich "Wczesna edukacja z logopedią" i magisterskich studiów uzupełniających "Pedagogika szkolna" na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych "Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju" w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursu wczesnej edukacji z zakresu pedagogiki Montessori. Prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne w przedszkolach. Współpracuje również ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną "Tęcza" w Gdańsku.(-) (-)
Materiał Teatru
4 marca 2014