Weekend w Andersenie

Scena dla dorosłych: Polowanie na łosia ( piątek, 10 stycznia 2014, godz. 18.00, sala górna)
Scena dla dzieci: Calineczka ( niedziela, 12 stycznia 2014, godz. 12.00, sala dolna)
Scena Malucha: Pyza na polskich dróżkach ( niedziela, 12 stycznia, godz. 10.00, sala górna)


Polowanie na łosia

„Polowanie na łosia" to dość odważna sztuka o parze trzydziestolatków, którzy są o krok od podjęcia decyzji o wspólnym życiu. Uroczystą kolację zaręczynową, poprzedza wizyta byłego kochanka i terapeuty Elizy. Od momentu pojawienia się tajemniczego gościa historia zaczyna się nieco gmatwać....

O swojej sztuce w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Michał Walczak mówił: "... moi bohaterowie stają przed dylematem – dążyć do wielkich celów czy zaakceptować własne słabości, pogodzić się z losem i zarabiać pieniądze na rachunki. I nie są idealistami – raczej typowymi Polakami. Mamy narodową skłonność do fantazjowania – bujamy w obłokach, zamiast twardo stąpać po ziemi. Wolimy grać o wszystko, niż szukać kompromisów....".

Bilet: 20zł

Pyza na polskich dróżkach

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Po spektaklu widzowie mają możliwość robienia zdjęć na scenie.
Bilet: 20zł

Calineczka

Kiedy znajdziecie się wśród kwiatów, gdzieś w parku lub na polanie, wybierzcie sobie jeden – najpiękniejszy. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli pocałujecie jego płatki, otworzy je przed Wami. Zobaczycie wtedy mieszkającego w nim kwiatowego duszka. Będzie to najbardziej urocze stworzenie, jakie kiedykolwiek widzieliście. Ona albo on, strzegący piękna przyrody. Zawsze żyją w grupach – wtedy są naprawdę szczęśliwe. Zdarzyło się jednak raz, że jedna taka istota zagubiła się w wielkim świecie, sama nie będąc większą od Waszego kciuka. Wyobraźcie sobie, że wszystko, czego się boicie jest teraz tak duże, jak Wy, albo i większe! Chrabąszcze, ćmy, ropuchy, ptaki. Nie sądźcie jednak Calineczki po jej wzroście – ktoś tak mały jak ona może być także bardzo dzielny i radzić sobie z ogromnymi problemami.To zatem spektakl o poznawaniu siebie i poszukiwaniu własnej drogi, o samotności, miłości i życiu w zgodzie z naturą. Przedstawienie oparte jest na baśni duńskiego pisarza i patrona teatru – Hansa Christiana Andersena.

Bilet: 20zł(-) (-)
Materiał Teatru
9 stycznia 2014