Weekend z baletem w Szczecinie

Ten spektakl sprawi, że poczują państwo południowoamerykańskie podejście do miłości i namiętności - opowiada dyrygent Paweł Kotła o nowym spektaklu baletowym Opery na Zamku pt. "Odcienie namiętności".

To przedstawienie dla dorosłych i - co bardzo istotne! - pierwsza po wielu latach inscenizacja baletowa szczecińskiej opery, w której tancerzom towarzyszy muzyka wykonywana na żywo. W najbliższy weekend spektakl zostanie wystawiony dwa razy - w sobotę oraz w niedzielę (ten termin został pomyślany jako propozycja dla mam z okazji ich święta). Uwaga! W tym sezonie będą to ostatnie przedstawienia "Odcieni namiętności".

Spektakl złożony jest z dwóch części, na które składają się sławne utwory: "Czarodziejska miłość" Manuela de Falli i "Carmen Suita" Rodiona Szczedrina skomponowana na kanwie popularnej opery Bizeta. Autorem choreografii do pierwszej z nich jest Yaroslav Ivanenko, który jest dyrektorem artystycznym Kilońskiego Baletu, z kolei drugiej - Jacek Tyski, wybitny artysta pracujący dotąd m.in. dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Orkiestrą dyryguje wspomniany Paweł Kotła, artysta pochodzący ze Szczecina, obecnie pracujący prawie wyłącznie za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii.(MON)
Kurier Szczeciński
25 maja 2013