Weekendowe polecenia - Szczecin

Koncerty i spektakle w plenerze podczas ostatnich wakacyjnych dni. Lekki i dobrze znany repertuar polecają teatry i filharmonie, które powoli szykują się do września pełnego premier.

"Przyszedł mężczyzna do kobiety" - reż. Arkadiusz Buszko, Joanna Matuszak - Teatr Współczesny w Szczecinie
20, 21, 22 sierpnia, godz. 19.30

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się... fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story" i... zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością.
Materiały Teatru Współczesnego w Szczecinie.

"Lepsze lasy" - reż. Tomasz Kaczorowski - Teatr Współczesny w Szczecinie
20, 21, 22 sierpnia, godz. 19.00

W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie...
Materiały Teatru Współczesnego w Szczecinie.

"Panie, Panowie Młynarski" - reż. Adam Opatowicz - Teatr Polski w Szczecinie
21, 22 sierpnia, godz. 19.00

Jest jeszcze śledź w śmietanie, Mili Panowie, Piękne Panie. Teatr Polski zaprasza na wieczór piosenek Wojciecha Młynarskiego do Parafii Czarnego Kota Rudego. Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek, na których wychowały się pokolenia Polaków, a cytaty przeszły do mowy codziennej.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

"Kogut w rosole" - reż. Marek Gierszał - Teatr Polski w Szczecinie
21, 22 sierpnia, godz. 15.00

"Sztuka Samuela Jokica jest komedią, która w lekki, niewymuszony sposób, bez grożącego palca mówi o egzystencjalnych problemach, z którymi konfrontowane są wszystkie współczesne społeczeństwa przemysłowe w Europie i na całym świecie. Chciałbym, aby sprawiła Państwu dużo radości, a równocześnie była okazją do refleksji. Nie lubię teatru, który poucza, nudzi i udaje, że zna recepty na poprawienie świata..." - Marek Gierszał.
Materiały Teatru Polskiego w Szczecinie.

"Chamber Techno Parade" - sekstet - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie (VOD)
20 sierpnia, godz. 19.15

W wykonaniu sekstetu zabrzmią utwory Giovanniego Sollimy oraz Guillaume'a Connessona, kompozytorów urodzonych w drugiej połowie ubiegłego wieku. Sollima w swojej twórczości inspiruje się zarówno muzyką jazzową, rockową, jak i muzyką etniczną rejonu Morza Śródziemnego. Na jego muzykę silnie oddziałuje także minimalizm.
Materiały Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie.

Koncert - Magda Umer - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

21 sierpnia, godz. 20.00

Na Dużym Dziedzińcu wystąpi Magda Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, wykonawczyni takich kultowych utworów jak „Już szumią kasztany", „Oczy tej małej" czy „O niebieskim pachnącym groszku". Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara), Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas), Piotr Maślanka (perkusja), pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego.
Materiały Zamku Książąt Pomorskich.

"Bajki Pana Brzechwy" - reż. Jakub Gwit - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
21 sierpnia, godz. 11.00

Zamek przygotował teatralną propozycję dla najmłodszych widzów. W sobotę Teatr Gwitajcie przedstawi "Bajki Pana Brzechwy", pełen humoru spektakl oparty na najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach legendarnego pisarza. Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak "Żuraw i czapla", "Na straganie" czy "Samochwała". Do dziś dzieci śpiewają piosenki o "Kaczce Dziwaczce" i tajemniczych "Wyspach Bergamutach".
Materiały Zamku Książąt Pomorskich.

"Ślimak" - reż. Laura Słabińska - Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie
22 sierpnia, godz. 12.00
W niedzielę Teatr Piwnica przy Krypcie na Zamku zaprasza na doskonale znanego "Ślimaka". Spektakl powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. W przestawieniu, wystąpią Paulina Majtas, Rafał Hajdukiewicz i Paweł Niczewski.
Materiały Zamku Książąt Pomorskich.

Koszalin

"Zgadnij, jaka to melodia?" - zespół "La Donna e mobile" - Filharmonia Koszalińska - Rynek Staromiejski w Koszalinie
22 sierpnia, godz. 13.00

Zespół "La Donna e Mobile" zaprosi słuchaczy do wspólnej muzycznej zabawy zainspirowanej telewizyjnym teleturniejem. Prezentując fragmenty melodii stworzonych przed wiekami przez największych kompozytorów, zachęci publiczność do odgadnięcia nazwiska twórcy oraz tytułu utworu. Muzyczne zagadki przypomną dzieła mistrzów dawnych epok, klasyczne arcydzieła oraz znane melodie filmowe, a zabawne opowieści i anegdoty pomogą skojarzyć i zapamiętać je na długo. Nie zabraknie też nagród dla najaktywniejszych słuchaczy.
Materiały Filharmonii Koszalińskiej.

Gorzów Wielkopolski

Swing, jazz i muzyka filmowa - Robert "RONAR" Narwojsz - Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
21 sierpnia, godz. 20.00

Artysta uraczy nas fenomenalnymi interpretacjami utworów dziś zaliczanych już do klasyki. W koncercie znajdą się nowe wersje piosenek uznanych gwiazd (między innymi: The Beatles, Sting, John Lennon, Lionel Richie, Bob Dylan, George Gershwin, Michael Buble). Przepiękna realizacja, ciekawa faktura, przemyślany dobór utworów, robią wrażenie. Niby jazz, a zgrany i pozostawiający wrażenia niczym najbardziej komercyjny pop.
Materiały Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

"Tango" - gra Mateusz Ambrożuk - Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
22 sierpnia, godz. 16.45

Spektakl muzyczny z muzyką Astora Piazzolli oparty na sztuce Anny Burzyńskiej. Na scenie zobaczymy gorzowskich aktorów, którzy wspólnie z Anną Iberszer i Piotrem Woźniakiem na oczach widzów wytańczą sen o marzeniach. Sen, który opowie o miłosnych tragediach głównych postaci i o złudnych chwilach bliskości, które trwają tylko tyle, ile jeden taniec. Aktorom na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Gra na akordeonie Mateusz Ambrożuk. Scena na Starym Rynku.
Materiały Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
20 sierpnia 2021