Werdykt jury

Jury profesjonalne w składzie: Marek Waszkiel – Przewodniczący, Bożena Sawicka, Jerzy Jan Połoński, postanowiło przyznać następujące nagrody:

- Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 6000 zł otrzymał spektakl „Wąż" Marty Guśniowskiej w reżyserii i scenografii Marka Zákosteleckego Wrocławskiego Teatru Lalek.

- Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha w wysokości 2000 zł otrzymał spektakl „Lenka" Katalin Szegedi w reżyserii Katy Csato i scenografii Matravolgyi Akosa Białostockiego Teatru Lalek.

- Nagrodę za reżyserię w wysokości 2000 zł otrzymał Konrad Dworakowski za „Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio" w Łodzi.

- Nagrodę za scenografię w wysokości 2000 zł otrzymała Marika Wojciechowska za „Bleee..." Maliny Prześlugi w Teatrze „Maska" w Rzeszowie oraz za „Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio" w Łodzi.

- Nagrodę za muzykę w wysokości 2000 zł otrzymał Filip Sande za „Świat Garmanna" wg Stiana Holego w Teatrze „Baj" w Warszawie.

- Nagrodę aktorską za „najlepszą rolę żeńską", ufundowaną przez Panią Poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, otrzymała Anna Makowska – Kowalczyk za role w spektaklu „Balladyny i romanse" wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio"
w Łodzi.

- Nagrodę aktorską za „najlepszą rolę męską", ufundowaną przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, otrzymał Konrad Kujawski za role w spektaklu „Wąż" Marty Guśniowskiej we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Jury dziecięce w składzie: Agata Domagała, Mateusz Mazur, Alicja Poręba, Mikołaj Sawicki, Filip Stachowiak, Michał Wierzbicki, Dominika Wolska pod opieką Beaty Nowak i Edyty Wichowskiej, postanowiło przyznać nagrodę za najlepsze przedstawienie w wysokości 1000 zł spektaklowi „Wąż" Wrocławskiego Teatru Lalek.

Nagrodę specjalną magazynu „Wnętrza Daniela" za scenografię otrzymał Matravolgyi Akos za „Lenkę" Katalin Szegedi w Białostockim Teatrze Lalek.

Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Dziękujemy serdecznie gościom, partnerom, patronom medialnym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się niewątpliwie do sukcesu pierwszej edycji.Marlena Jasińska-Denst
Materiał Festiwalu
25 września 2013