Wesoła wdówka na dużym ekranie!

Zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera na deskach teatru odbyła się 13 września 2019 roku w Teatrze Palladium.


Teraz, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu „Wesoła wdówka". Dla wszystkich wielbicieli operetki, jak i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem, w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by oddać się jej nieodpartemu czarowi, w wygodnym kinowym fotelu.

„Wesoła wdówka", klasyczna operetka Franza Lehára do libretta Victora Léona oraz Leo Steina, po wiedeńskiej prapremierze w 1905 roku nie zebrała dobrych recenzji, a i publiczność nie była jej zbyt przychylna. Jednak bardzo szybko operetka zaczęła święcić triumfy na scenach Londynu, Paryża, Wiednia, Sztokholmu, Moskwy, a także Nowego Jorku. Wiele arii i duetów stało się prawdziwymi przebojami, jak choćby „Usta milczą, dusza śpiewa". Śpiewali w niej najwięksi – od Marii Jeritzy, Kirsten Flagstad i Richarda Taubera, po Jana Kiepurę i Martę Eggerth.

Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę" przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. To artystyczne trio pracowało ze sobą nie po raz pierwszy.

W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem".

Premiera kinowa: 26 lutego 2021 r., godz. 19:00
Kolejne seanse: 27 lutego 2021 r., godz. 16:00 i 19:00
Zapraszamy!
Bilety w wyjątkowej cenie 19 zł już w sprzedaży!
Czas trwania: 125 minut (bez przerwy)
Nagranie spektaklu powstało dzięki Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
www.mteatr.pl
www.butik.mteatr.plAgnieszka Antoniewska
Materiał Teatru
23 lutego 2021