Wieczór sylwestrowy w teatrze

W sylwestrowy wieczór w Teatrze Powszechnym w Warszawie zaprezentowane zostaną dwa spektakle – „Lalka. Najlepsze przed nami” w reż. Wojciecha Farugi oraz „Jakobi i Leidental” w reż. Marcina Hycnara! Po spektaklach wspólnie z aktorami zostanie wzniesiony noworoczny toast, a każdy z gości otrzyma upominek.

„LALKA. NAJLEPSZE PRZED NAMI"
31 grudnia, godz. 19.00, Scena Duża
www.powszechny.com/lalka

„Lalka" to świat rozpadających się kategorii i budowania iluzji, które przesłaniają rzeczywistość. Można powiedzieć, że wszystkich bohaterów powieści łączy tak naprawdę jedna cecha – poczucie bycia nie na swoim miejscu, co skutkuje budowaniem utopijnych światów i wyidealizowanych wersji samych siebie. Wszyscy mają problem z zakorzenieniem się w otaczającym świecie, ale też przeczuwają nadejście jakiegoś nowego, nieznanego porządku. Czują, że zastany przez nich porządek świata wymaga zmiany, ale sami nie posiadają w sobie silnego imperatywu, który by tę zmianę umożliwiał.

„JAKOBI I LEIDENTAL"
31 grudnia, godz. 22.00, Scena Mała
www.powszechny.com/jakobi_i_leidental

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia „zacząć żyć pełnią życia". Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

cena biletu na spektakl: 100 zł

rezerwacja i sprzedaż biletów
22 818 48 19, 22 818 25 16
kasa@powszechny.com, a.kulis@powszechny.com

sprzedaż biletów on-line
www.powszechny.com/bilety

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru w naszym Teatrze!

 (-)
Materiał Teatru
24 grudnia 2015