Wieczorynka z TLiA

W każdą sobotę sierpnia w ramach cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu” Teatr oraz Gmina Wałbrzych zapraszają do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na bezpłatne spektakle. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienia zostaną przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16. Pierwsza prezentacja – spektakl „Co w strachu piszczy?” w reż. J. J. Połońskiego odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18.30.

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu?

A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?... Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy... ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś" to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków... Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i ...strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo... „NIE! TO JEST PIRAT! Ale to, to tylko nożyczki... NIE! TO NOŻYCE DO UCINANIA!... A to... NIE! TO MASZYNA DO MIELENIA BATONIKÓW!!!!!!!" Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć" ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że... TAK!

KOLEJNE PREZENTACJE „Wieczorynek z TLiA w Wałbrzychu":
9.08 godz. 18.30 „U/RODZINY"
16.08 godz. 18.30 „Koziołek Matołek"
23.08 godz. 18.30 „Co w strachu piszczy?"
30.08 godz. 18.30 „Och, Emil!"Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
31 lipca 2014