Wielki finał Kontrapunktu

Pisany trzynastozgłoskowcem spektakl o ponurym obliczu wojny polsko-polskiej, pokazany zostanie na wielki finał tegorocznego 49. Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt".

Tekst Jarosława Murawskiego, przeniósł na scenę Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Marcin Liber.

Libera nie trzeba teatralnej publiczności w Szczecinie specjalnie przedstawiać. Jeden z najzdolniejszych reżyserów w Polsce, Teatrze Współczesnym zrealizował trzy bardzo udane przedstawienia: "ID", "Utwór o Matce i Ojczyźnie"oraz "Makbeta". Bywalcy Kontrapunktu mieli też szansę obejrzeć jego "III Furie" według tekstów Magdy Fertacz, Sylwii Chutnik i Małgorzaty Sikorskiej - Miszczuk, przygotowane w Legnicy.

Tym razem Liber przywiezie "Na Boga!", kontrowersyjną inscenizację, która zdobyła wiele nagród na polskich festiwalach. Spektakl obnaża polskie stereotypy, nie oszczędzając autorytetów i świętości.

"South Park spotyka się tu z Faustem i Dziadami, kabaret z ludowym teatrem misteryjnym. Mamy więc multum ironicznych nawiązań do bieżącego życia politycznego. Dostaje się również głośnym postaciom ze środowiska teatralnego-tropicielom lewackich i gejowskich spisków w teatrze, ale też bohaterce ostatniej facebookowej afery z nowym papieżem w roli głównej" - pisał po premierze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.

12 kwietnia, g. 18.30

Spektakl zostanie zagrany także w niedzielę, o godz. 18.Katarzyna Stróżyk
Kurier Szczeciński
12 kwietnia 2014
Spektakle
Na Boga!