Wiemy kto pokieruje Teatrem Rozrywki

Zarządzanie chorzowską sceną muzyczną powierzono Aleksandrze Gajewskiej. Zastępcą do spraw artystycznych w Teatrze Rozrywki będzie Jacek Bończyk.

- Uchwałą z dnia 10 lipca Zarząd Województwa powołał Panią Aleksandrę Gajewską na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki w Chorzowie z dniem 1 września 2018 roku, na okres czterech sezonów artystycznych to jest do 31 sierpnia - poinformował musicalove.info, Przemysław Smyczek, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Aleksandra Gajewska – aktorka i menedżer kultury, z Teatrem Rozrywki związana od ponad 25 lat. Jest Absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ze specjalnością menedżerską. Zawodowo związana ze śląskimi teatrami. Aktorka Teatru Rozrywki od 1994 do 2006 roku, do chwili obecnej występująca na scenie Teatru Nowego w Zabrzu. Od 2014 roku zajmowała się pozyskiwaniem funduszy, PR i marketingiem Teatru Rozrywki jako pełnomocnik dotychczasowego dyrektora.

Gajewska ma również wieloletnie doświadczenie samorządowe. W latach 2010-2013 pełniła funkcję wicemarszałka województwa nadzorując m.in. samorządowe instytucje kultury. Brała udział w pracach komisji konkursowych nagród Marszałka w dziedzinie kultury. Była członkiem Rady Programowej Filharmonii Śląskiej Założycielka fundacji wspierającej młodych twórców i innowacyjne inicjatywy teatralne, aktywnie działała również w obszarze inicjatyw prospołecznych i wspierających organizacje pozarządowe. Wykładowca na wydziałach Zarządzania i Kulturoznawstwa WSZOP w Katowicach. Poetka i autorka literatury dziecięcej.

Nowa dyrektor Teatru Rozrywki - w obszarze spraw artystycznych - stawia na współpracę ze swoim zastępcą Jackiem Bończykiem - aktorem, wokalistą, autorem scenariuszy i reżyserem spektakli muzycznych. Bończyk jest absolwentem PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Od 2010 roku - członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2013 roku - dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Współzałożyciel Fundacji Róbmy swoje dla kultury. Od 2016 roku - wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Obok Aleksandry Gajewskiej do II etapu konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Rozrywki zakwalifikowali się również Bogusław Jan Bemben, Tomasz Lorek, Piotr Męderak oraz Jerzy Jan Połoński. Dotychczasowy dyrektor chorzowskiej sceny Dariusz Miłkowski rozstał się ze stanowiskiem po 34 latach owocnej pracy, która sprawiła, że Teatr Rozrywki jest jednym z najlepszych polskich teatrów muzycznych.(-) (-)
musicalove.info
16 lipca 2018