Wkrótce Szamocin

W pierwszy weekend sierpnia w Ośrodku Edukacyjno-Teatralnym "Stacja Szamocin" odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Jak co roku zjadą się teatry z różnych stron Polski.- Przyjadą do nas teatry między innymi ze Skarżysko-Kamiennej, Kępic, Warszawy, Radomia, Słupska, Bielska Podlaskiego czy Łodzi. Warto zatem odwiedzić w tych dniach Stację Szamocin, niecodziennie przecież zdarza się okazja zobaczenia teatrów z tak daleka - mówią organizatorzy. Maskotką tegorocznego festiwalu jest flaming. Dlaczego i co ma ten ptak z Afryki do teatru? - Po pierwsze dlatego, że jest stworzeniem stadnym - jak teatrofile - czyli my. Po drugie dlatego, że dzięki temu tworzy z kumplami - flamingami cudaczne konstelacje. Po trzecie jest fantastycznie upierzony, a takie odzienie jest idealne na jubileuszowe, bo już V Konstelacje Teatralne no i jest jeszcze pewna tajemnica. Flamingi w rzeczy samej są zasadniczo białe z natury. Jakie to cudownie teatralne - cały ten róż! Makijaż? Maska? Kamuflaż? Kreacja?... - komentują organizatorzy.

Konstelacje Teatralne startują w piątek, 4 sierpnia o godzinie 15:00. Szczegółowy program będzie dostępny na stronie internetowej organizatorów (www.teatrplanetam.pl). Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu teatralnym. Wejście na wszystkie spektakle jest bezpłatne. Impreza odbywa się niezmiennie, jak co roku na malowniczo położonej Stacji Szamocin przy ul. Dworcowej 17a w Szamocinie.

___

V Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Urząd Miasta i Gminy Szamocin a także Starostwo Powiatowe w Chodzieży. Organizatorzy: Stowarzyszenie Teatru Planeta M oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne "Stacja Szamocin".(-) (-)
Materiał organizatora
21 lipca 2017