Wrześniowa premiera w Teatrze Starym

26 września w Teatrze Starym odbędzie się premiera spektaklu "Czas kobiety". Reżyseruje Leszek Mądzik obchodzący w tym roku 70-lecie oraz 45-lecie pracy twórczej. W podwójnej roli wystąpi Anna Maria Jopek - jako jedyna aktorka oraz, wspólnie z Robertem Kubiszynem, autorka muzyki.

Pomysł wspólnego projektu Leszka Mądzika i Anny Marii Jopek powstał w wyniku wzajemnej fascynacji swoją twórczością. Świat teatralny i wrażliwość plastyczna reżysera zostaną połączone z talentem kompozytorskim i wokalnym artystki.

Jaką wizję spektaklu mają twórcy?

Leszek Mądzik: "W czasie naszego pierwszego spotkania pomyślałem, że właśnie zdarza się coś wyjątkowego - będę mógł zderzyć pod hasłem "Czas kobiety" pewną intensywność przeżywania, fenomen Ani jako człowieka (pod każdym względem - urody, głosu, po prostu całości) w w najlepszym tego słowa znaczeniu wtopić w mój świat. Chciałbym stworzyć jej komfort istnienia, bycia, przeżywania, w napięciu z dramaturgią i symboliką światła. Pomimo tylu lat pracy w sztuce zawsze pragnie się czegoś nowego".

Anna Maria Jopek: "Cieszę się na to, co nas czeka. To jest dla mnie zupełnie nowy kierunek. Symbioza. Cieszę się, że wystąpię też fizycznie. Z dźwięku, ale i z ciała. Postanowiliśmy z Leszkiem, że w spektaklu nie padnie ani jedno słowo i będziemy pracować na substancjach pierwotnych, właśnie takich jak światło, przestrzeń i dźwięk."

"Czas kobiety" będzie grany w Teatrze Starym od 26 września do 2 października. Kolejne spektakle planowane są w styczniu 2016 roku.(-) (-)
Materiał Teatru
10 września 2015
Spektakle
Czas kobiety