Zabawni i pozytywni

Już w najbliższą niedzielę, 12 maja o godz. 17.00, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach zaprasza na premierę najnowszego spektaklu dla dzieci pt. „Pięciu Nieudanych".

 

To pełna humoru opowieść o wesołych przyjaciołach z „koślawego domu, który w każdej chwili może runąć" i gdzie każdy poranek zwiastuje całą masę przygód.

Od śniadania przez szaloną gimnastykę po kolejne, nieoczekiwane awarie...
Jak poradzą sobie z nimi Dziurawy, Felerny, Postawiony na Głowie, Sflaczały i Złożona na Pół?
Zwłaszcza, że dziwnym trafem przytrafi im się też wizyta pewnego niezwykłego gościa.
I to takiego, który na tle Pięciu Nieudanych będzie sprawiał wrażenie nadzwyczaj Idealnego...

Spektakl „Pięciu Nieudanych" jest sceniczną adaptacją pięknie ilustrowanej książki o tym samym tytule, uznanej na świecie włoskiej autorki Beatrice Alamagny.

To poetycka, mądra opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych.
Za sprawą zabawnych i pozytywnych bohaterów oraz ich niezwykłych perypetii, dowiadujemy się, że świat nie jest co prawda perfekcyjny, ale idealną receptą na jego małe wielkie troski może być wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń.

Przedstawienie wyreżyserowała Honorata Mierzejewska- Mikosza, która wspólnie z Anną Andraką, autorką tekstu, stworzyła też jego scenariusz. Za scenografię odpowiada Mária Bačová, za muzykę - Anna Stela, a ruch sceniczny - Tomasz Graczyk.

Spektakl zrealizowano pod opieką pedagogiczną Justyny Czarnoty, zaś prace nad adaptacją i kształtem tekstu poprzedził cykl spotkań z dziećmi, mających na celu poznanie ich odbioru problematyki książki. Warsztaty w przedszkolach okazały się dla twórców wspaniałą inspiracją, a wiele scen i dialogów wykorzystywanych w spektaklu (jak choćby ulubione powiedzonko bohaterów: „A to feler - westchnął seler, i szczypior, i kalafior") zaczerpnięto wprost z wypowiedzi dzieci.

Mamy nadzieję, że dzięki temu przedstawienie będzie bliskie doświadczeniom małych widzów, dając im w teatrze zarówno dobrą zabawę, jak i refleksję nad regułami życia społecznego.

Dziękujemy trzem kieleckim przedszkolom: Mini College, im. Kubusia Puchatka i Prywatnemu Przedszkolu Katolickiemu za współpracę.Jolanta Świstak
Materiał Teatru
10 maja 2019
Spektakle
Pięciu Nieudanych