Zajrzeć w PRL

" Zaprosiłem was tutaj, żeby powiedzieć wam coś ważnego, myślałem o tym długo w bezsenne noce i w długie niekończące się dnie, aż zrozumiałem na czym polega moje nieszczęście.... "

Generał to znakomicie napisana tragikomedia polska, która pozwala spojrzeć na czasy PRL-u z dzisiejszej perspektywy, bez oceny i rozliczania. Tytułowy bohater jest artystyczną, senną wizją, symbolem tamtych czasów, ikoną PRL-u.

Chcemy poznać jego myśli, zajrzeć do duszy, do głowy i do sumienia. To człowiek-polityk, który w obliczu niekończącego się procesu rozlicza się sam ze sobą ze swojego życia. Owładnięty licznymi wątpliwościami, odrzucony, w samotności rozważa kwestie życia i śmierci, kary i winy, kwestie logiki dziejów.

Spektakl będzie pomostem łączącym dwa światy, dzisiejszej Wolnej Polski z rzeczywistością Polski Ludowej, usłyszymy dużo utworów muzycznych „z tamtych lat“, zespołów takich, jak Siekiera, Armia, De Press, Dżem, Republika i Brygada Kryzys.

Reżyserią tekstu Jarosława Jakubowskiego zajęli się Aleksandra Popławska i Marek Kalita. W roli tytułowej zobaczymy Marka Kalitę. Prapremiera spektaklu od będzie się 21 kwietnia o godz. 20.(-)
Materiały Teatru
8 kwietnia 2011
Spektakle
Generał