Zanurzenie w historii kultury

Kameralny spektakl z muzyką i poezją z różnych epok historycznych. Opowiadając o miłości, nadziei, samotności, śmierci i radości życia, wybrane utwory ilustrują ponadczasowość emocji

Ornella Balestra, kiedyś solistka w zespole baletowym Maurica Béjarta Ballet du Vingtieme Siecle, a od 2003 roku w grupie tanecznej Raimunda Hoghe, dokonuje interpretacji tych dzieł poprzez taniec, w którym ruch ciała jest tym, czym dla piosenki jest śpiew. Widz, przenosząc się w intymny świat jej opowieści, zanurza się w historii kultury europejskiej. Rosenzeit wyznacza mu drogę, prowadząc przez emocjonalne meandry przy pomocy języka tańca klasycznego, awangardy i sztuk wizualnych.

Luca Giacomo Schulte studiował sztuki piękne na Kunstakademie Düsseldorf/Münster (Niemcy). Prezentował swoje prace na wystawach w Niemczech, Portugalii, Norwegii i Szwecji. Od 1992 współpracuje na stałe z międzynarodowej sławy choreografem i tancerzem Raimundem Hoghe. Mieszka i pracuje w Düsseldorfie. Rosenzeit jest jego pierwszym pełnowymiarowym spektaklem teatralnym. Jako choreograf stawia sobie za cel przede wszystkim poszukiwanie wspólnego mianownika dla tańca i sztuk wizualnych oraz docieranie do znaczeń pierwotnie wpisanych w te dwie dziedziny sztuki.

Ornella Balestra studiowała taniec klasyczny w Turynie (Włochy), a także w londyńskiej Royal Ballet School oraz w teatrze ‘La Scala’ w Mediolanie. Była solistką w zespole Maurica Béjarta Ballet du Vingtieme Siecle. W wieku 24 lat powróciła do Włoch, by kontynuować pracę z tamtejszymi choreografami. Występowała na deskach największych włoskich teatrów i na licznych festiwalach. Współpraca z Raimundem Hoghe pchnęła jej międzynarodową karierę na nowe tory. Była główną tancerką w jego realizacjach "Tanzgeschichten" (zdobywca nagrody German Producers Award 2003), "Swan Lake, 4 Acts" (2005), "Boléro Variations" (2007) i "Si je meurs laissez le balcon ouvert" (2010). Spektakle te od chwili premiery nadal wystawiane są na scenach w Europie, Kanadzie i obu Amerykach.

12.01.2011 - 19:00 - Stary Browar Studio Słodownia +3. Bilety w cenie 15/10zł do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru.Agata Barelkowska
Materiały Teatru
11 stycznia 2011