Zapraszamy do udziału w artystycznym święcie miasta

XIX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT
Finał projektu europejskiego CARAVAN NEXT
IX Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA
STREFA KONTAKTU
MUSIC


Festiwale i projekty artystyczne, które jako Teatr Brama organizujemy w Goleniowie to już 20 lat tradycji! W tym roku połączyliśmy siły i energię, aby pod koniec lata spotkać się z Wami na Festiwalu LUDZKA MOZAIKA. Zapraszamy do udziału w artystycznym święcie miasta, które w 2018 roku będziemy obchodzić przez 10 dni! Razem z nami świętować będą goście z całego świata. Goleniów odwiedzą artyści z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Australii, Zimbabwe, Belgii, Malezji, Francji, Finlandii, Danii, Włoch, Serbii, Bośni, Ukrainy, Grecji, Palestyny, Egiptu, Hiszpanii, Holandii, Iranu, Nepalu, Chin, Indii, Korsyki i Słowenii.

Festiwal to pięć elementów – obszarów działania artystycznego i społecznego, które zostały stworzone w oparciu o wartości Bramy. Element pierwszy: XIX Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT, impreza doskonale znana miłośnikom kultury w Polsce, prezentująca wyselekcjonowane spektakle teatralne z całego świata. To ponad 20 spektakli na scenach naszego Teatru, Domu Kultury i na nieoczywistych tymczasowych scenach w mieście. Element drugi: Finał CARAVAN NEXT, trzyletniego projektu europejskiego, który zakładał wykorzystanie sztuki i teatru do aktywizacji i umacniania społeczności lokalnych oraz budowania relacji między ich członkami. W ramach tego elementu zaprezentujemy wydarzenia przygotowane przez europejskich artystów we współpracy z mieszkańcami Goleniowa. Z artystami sieci Caravan Next pracowali m.in. ZPiTZG Ina, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ośrodek Terapii Uzależnień MONAR Babigoszcz, Zakład Karny, goleniowskie szkoły podstawowe oraz liczne stowarzyszenia i goleniowianie. Wszystkie wydarzenia odbędą się w przestrzenii naszego miasta i zaistnieją tylko ten jeden raz! Element trzeci: IX Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA, czyli kolejna edycja przeglądu teatralnego w formie konkursu dla początkujących twórców niezależnej polskiej sceny teatralnej. To 12 spektakli będących głosem młodego pokolenia, dyskusje z publicznością i jury festiwalu, spotkania warsztatowe oraz wspólna praca młodych uczestników nad koncertem finałowym Łaknień. Element czwarty: STREFA KONTAKTU, czyli najświeższy pomysł Bramy na interakcje z Wami! Strefa to 8 dni i 8 tematów społecznych: komunikacja, rodzina, środowisko naturalne, zdrowy tryb życia, IT, miłość, migracja na świecie i patriotyzm. W ramach tego elementu zapraszamy na poranne spotkania, dyskusje i otwarte warsztaty. Element piąty: MUSIC, czyli muzyka i śpiew – najstarszy i sprawdzony pomysł Bramy na dotarcie do Waszych serc! To koncerty i wydarzenia muzyczne na scenach w Teatrze Letnim, na parkingu przy Zielonej Drodze, w kościołach, na Plantach, przy fontannie i na ulicach Goleniowa. To wspólne tańce i zabawa, ponad kulturami i językami. Wydarzenia, które zbliżają ludzi do siebie.

Ponadto nasz Festiwal to także warsztaty, happeningi, budowanie sieci współpracy i przede wszystkim Spotkanie. Naszym celem na lata jest rozwijanie w otaczającej nas społeczności lokalnej bogatego życia kulturalnego i tradycji festiwalowej. Już dziś Goleniów jest interesującym ośrodkiem artystycznym na kulturalnej mapie Europy. Dołącz do aktywnej i ciekawej kolorów świata społeczności skupionej wokół Teatru Brama – zapraszamy na Festiwal! Zostań częścią LUDZKIEJ MOZAIKI!

Festiwal został dofinansowany przez Gminę Goleniów, Województwo Zachodniopomorskie i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

Miejsca:

TB – Teatr Brama | ul. Zielona Droga 9
TL – Teatr Letni | Amfiteatr, ul. Zielona Droga 9
Parking | ul. Zielona Droga 9
GDK – Goleniowski Dom Kultury | ul. Juliusza Słowackiego 1
SP1 – Szkoła Podstawowa nr 1 | ul. Jana Kilińskiego 11
SP5 – Szkoła Podstawowa nr 5 | ul. Cypriana Kamila Norwida 1
Biblioteka | ul. Konstytucji 3 Maja 26
Kino – Kino & Kawiarnia Goleniów | ul. Konstytucji 3 maja 16
PKP – Dworzec Kolejowy | pl. Piłsudskiego 1
Kościół św. Jerzego | ul. gen. Władysława Andersa 6
Kościół św. Katarzyny | ul. Grunwaldzka
Zakład Karny | ul. Grenadierów 66
Fontanna | ul. Szczecińska 1
Planty I ul. Konstytucji 3 Maja
Babigoszcz | Ośrodek MONAR, Łożnica 19, Babigoszcz
Miękowo | Kościół św. Trójcy, Miękowo
Gmina | Urząd Miasta i Gminy Goleniów, pl. Lotników 1

Języki:
PL – wydarzenie w języku polskim
ENG – wydarzenie w języku angielskim
ZPJ – wydarzenie zrozumiałe ponad językami(-) (-)
Materiał organizatora
10 sierpnia 2018