Zapraszamy młodzież z 4 miejscowości

Masz ochotę na letnią przygodę z teatrem? Chcesz się przekonać, że Mickiewicz może być ciekawy? Gdzie chciał(a)byś zagrać spektakl – nad jeziorem, na rynku, na cmentarzu, a może na zamku? Artyści Teatru Miniatura jadą do mniejszych miejscowości województwa pomorskiego, żeby przygotować z młodzieżą czytania „Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w nietypowych przestrzeniach.

W sierpniu Teatr Miniatura realizuje projekt PRZESTRZENIE ROMANTYCZNE | BALLADY I ROMANSE SITE SPECIFIC dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. To podejście do lektury szkolnej w sposób niekonwencjonalny oraz pokazanie Ballad i romansów jako dzieła cały czas ciekawego i inspirującego.

- Do projektu zapraszamy młodzież z 4 miejscowości województwa pomorskiego – Człuchowa, Nowego Dworu Gdańskiego, Sztumu i Wiela – aby wspólnie z artystami teatru, artystami wizualnymi i muzykami przygotowała czytania „Ballad i romansów" w nietypowych przestrzeniach nawiązujących do utworu, m.in. nad jeziorem, w lesie, w kościele, na starym cmentarzu, na rynku miasteczka – opowiada dyrektor Miniatury Michał Derlatka, który poprowadzi warsztaty w Sztumie od 5 do 12 sierpnia. Pokaz czytania w Sztumie odbędzie się 12 sierpnia o 20.00, widzowie wyruszą spod Biblioteki Kwadro Sztumskiego Ośrodka Kultury przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 14.

Wcześniej, 11 sierpnia o 20.30, widzowie z Człuchowa będą mogli zobaczyć czytanie przygotowane przez młodzież z aktorem Wojciechem Stachurą i scenografką Aleksandrą Szumską. Kolejne czytania przygotowane w Wielu pod okiem pedagog teatru Moniki Tomczyk oraz w Nowym Dworze Gdańskim pod okiem aktorki Edyty Janusz-Ehrlich odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia: 26 i 27 sierpnia. Do udziału w warsztatach można się jeszcze zgłaszać.

Partnerami w projekcie są: Miejski Dom Kultury w Człuchowie, Biblioteka Kwadro Sztumskiego Centrum Kultury, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim oraz Szkoła Podstawowa im. Wicka Rogali w Wielu.

SZTUM | 5–12 sierpnia

Prowadzący: Michał Derlatka, reżyser, dyrektor Teatru Miniatura
Zgłoszenia: do 2 sierpnia na adres sckdb@o2.pl
Pokaz finałowy: 12 sierpnia, godz. 20.00, start: Biblioteka Kwadro, ul. Feliksa Nowowiejskiego 14 w Sztumie

CZŁUCHÓW | 4–11 sierpnia

Prowadzący: Wojciech Stachura, aktor Teatru Miniatura
Zgłoszenia: do 2 sierpnia na adres agnieszka.kochanowska@teatrminiatura.pl
Pokaz finałowy: 11 sierpnia, godz. 20.30, start: Miejski Dom Kultury | ul. Traugutta 2 w Człuchowie

WIELE | 21‒26 sierpnia

Prowadząca: Monika Tomczyk, pedagog teatru w Teatrze Miniatura
Zgłoszenia: do 19 sierpnia na adres jolantalipska1@wp.pl
Pokaz finałowy: 26 sierpnia (więcej szczegółów wkrótce)

NOWY DWÓR GDAŃSKI | 22‒27 sierpnia

Prowadząca: Edyta Janusz-Ehrlich, aktorka Teatru Miniatura
Zgłoszenia: do 19 sierpnia na adres zok@zok-ndg.pl
Pokaz finałowy: 27 sierpnia (więcej szczegółów wkrótce)(-) (-)
Materiał Teatru
2 sierpnia 2022
Portrety
Michał Derlatka